ManşetSiyasetBurdur’da konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’dan; NET İTTİFAK DURUŞU

2 sene ago

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ,  15 Kasım 2018 Perşembe günü Burdur’a gelerek çeşitli temaslarda bulundu.

İYİ Parti’nin öncü isimlerinden biri olan Özdağ, Grand Özeren Otel’de sabah kahvaltılı basın toplantısında şehrimizdeki gazeteciler ve İYİ Partililer ile buluştu. Basın toplantısınnın ardından caddelerde yürüyüp, vatandaşlarla selamlaşan, sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştiren Ümit Özdağ, dün akşamüstü konferans da verdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ’ın Burdur’daki basın toplantısında, yaklaşan yerel seçimler öncesinde ittifak konusu öne çıktı. İYİ Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde hiçbir parti ile ittifak yapmayacağını net bir şekilde dile getiren Özdağ, İYİ Parti’nin tek başına gireceği mahalli seçimlerden güçlenerek çıkacağını öne sürdü.

Konuşmasının başında İYİ Parti’nin Burdur’da 24 Haziran 2018 milletvekili genel seçiminde yakaladığı başarıyı hatırlatan Özdağ; “Burdur’a mahcubuz. Türkiye’de en başarılı sonucu alan il, en iyi çalışmayı yapan illerin başındadır Burdur. Böylece önümüzdeki yerel seçim zaferinin imzasını atmış görünüyorlar. Türkiye bir yerel seçime doğru gidiyor; bu yerel seçim bundan sonraki siyasi yapılanmanın güçlü ipuçlarını verecek. Sadece bir yerel seçim olmayacak aynı zamanda ulusal planda siyasal sonuçlar doğuracak” dedi.

Yerel basının üzerindeki yük ve baskının nasıl arttığının ve nasıl yaşanmaz hale geldiğinin farkında olduklarını vurgulayan Özdağ, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Burdur’da il belediye başkanlığı seçiminde İYİ Parti ve CHP ittifakı olur mu?” sorusuna Özdağ; “Ben Ankara’dan Genel Merkezden geliyorum, böyle bir şey duymadım; ittifak olacağını düşünmüyorum. Kişisel olarak da böyle bir ittifakın olmaması gerektiğini düşünüyorum. İYİ Parti tüm Türkiye’de Genel Merkezin kapsamlı çalışmalarıyla gerçekleştirdiği bir zeminde kendi adaylarıyla bu seçimlere girecek.” sözleriyle cevap verdi.

Özdağ, “Biz Cumhuriyet tarihinin en ağır baskılarla karşı karşıya kalmış partisiyiz. 1946’da demokrasiye geçildiğinden bu yana hiçbir parti, İYİ Parti’nin karşı karşıya olduğu baskılarla karşılaşmamıştır.

Buna rağmen 7 ayda kuruluşunu tamamlamış, bir erken genel seçime girmiş, bu ağır baskıları aşarak 5 milyon oy almış ve TBMM’de güçlü bir şekilde temsil edilmektedir. Bu arada birinci senesini tamamlamıştır. Bugün 3-4 ay öncesinden çok daha güçlüdür ve seçimlere de tek başına büyük bir kararlılıkla hazırlanmaktadır.

Burdur basını aracılığıyla Türk basınına ifade etmek isterim ki; biz önümüzdeki yerel seçimlerde İYİ Parti olarak büyük bir başarıya imza atmak için Genel Merkez, İl, İlçe kadrolarımızla çalışıyoruz” ifadesini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında Mansur Yavaş konusundaki soruyu da yanıtlayan Özdağ; “Sayın Yavaş çok değerli bir arkadaşımız. Kendisinin İYİ Parti’den aday olmasını tabi ki arzu ederiz. Olur veya olmaz o da bir demokratik karardır.

Fakat bu, bizim bir tek Mansur Yavaş’la Ankara’da seçime gireceğimiz anlamına gelmiyor, başka arkadaşlarımız da var. Bekliyoruz. Adaylarla ilgili çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Adaylarımız açıklanmaya başladığı zaman çok şaşıracaksınız hem de çok şaşıracaksınız. Biz aday açıklayıp ondan sonra o aday tarafından refüze olan partilerden değiliz. Biz açıkladığımız zaman adayımız geri adım atmayacak.” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive