ManşetSiyasetBURDUR’DA KONUŞAN İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU: “Bu seçim; Türkiye’ye güç, kudret verme seçimi”

1 sene ago

31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminde, Burdur Belediyesi’ni mutlaka kazanma hedefini gerçekleştirme doğrultusunda AK Parti sahada bütün enerjisini, kozlarını ortaya koymaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi, AK Parti kabinesinin en etkili isimlerinden biri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz Pazar günü şehrimize geldi.

Yerel seçimlerde son bir haftaya girilirken Cumhur İttifakı- AK Parti Burdur Belediye Başkanı Adayı Deniz Kurt Kurt’a destek olmak için 24 Mart 2019 Pazar günü Burdur’a gelerek Cumhuriyet Meydanında düzenlenen mitingde halka seslenen İçişleri Başkanı coşkulu bir konuşma yaptı, Burdur’daki kitleyi de coşturdu!..

İçişleri Bakanlığı görevi boyunca teröre karşı verdiği aktif, etkin mücadele ile geniş toplum kesimlerinin beğenisini, desteğini kazanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehrimizdeki konuşmasında da ‘güvenlik temalı, milliyetçi mesajlar’ içeren bir dil, üslup kullandı.

Konuşması boyunca ülkemizin birliğini tehdit eden unsurlardan, terörlü mücadeleden, beka tehlikesinden bahseden Bakan Soylu, “Bu seçim ders verme seçimi değildir. Bu seçim fire verme seçimi değildir, bu seçim Türkiye’ye güç, kuvvet ve kudret verme seçimidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasının son bölümünde, finalde konuyu 31 mart yerele seçimlerine, Burdur Belediye Başkanlığı seçimine getiren İçişleri Bakanı Soylu, AK Parti-MHP adayı Deniz Kurt’u övgü dolu sözlerle anlatarak, “Deniz, ne söz verdiyse onu yapar. Güçlü bir destek verinde birilerini çıldırtın. Burdur, hizmetkarıyla buluşacak. Burdur evladıyla buluşsun. Önümüzdeki 5 yıl destansı hizmetlerin altına imzasını atsın inşallah.” dedi.

Kürsüde Deniz Kurt’u yanına davet eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Deniz Kurt Başkanım, sözünün eri bir adamdır. Başkalarına benzemez, öyle dün söz veripte işini yarım yamalak yapanlara benzemez. ne söz vermişse onu yapar. Deniz Kurt Başkanın emrindeyim” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive