KAMU-SEN Burdur: "İsraftan tasarruf olur, emeğin hakkından tasarruf olmaz" KAMU-SEN Burdur: "İsraftan tasarruf olur, emeğin hakkından tasarruf olmaz"

Yaz günlerinin vazgeçilmezi karpuz, Burdur'da da yeni sezonla birlikte tezgahlardaki yerini aldı. Havaların ısınmasıyla birlikte semt pazarlarında ve manavlarda karpuz satışı yoğunlaştı.

Fiyatlar Yüksek, Dilimler Rağbet Görüyor

Kilosu 20-30 lira arasında değişen karpuzlar, yüksek fiyatlardan dolayı bazı alıcıları tereddütte bırakıyor. Bu nedenle esnaf, müşterilerin talebine cevap vermek için karpuzları çeyrek ve yarım dilim olarak da satmaya başladı.

Pazar esnafı, karpuzların ortalama 6-8 kilogram ağırlığında olduğunu ve kilogram fiyatının yüksek olması nedeniyle vatandaşların yarım veya çeyrek dilim karpuza yöneldiğini ifade etti. Esnaf, ilk etapta yarım dilim satış yaptıklarını, ancak sonradan çeyrek dilim talep eden müşteriler için de bu seçeneği sunmaya başladıklarını belirtti.

Yerli Karpuz Bekleniyor

Esnaf, şu an için satışların iyi gittiğini ve yerli karpuzların pazara çıkmasıyla fiyatların düşeceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Burdur Yeni Gün