EkonomiManşetBURDUR’DA KADINLARDAN EV EKONOMİSİNE KATKI (Sosyal medyadan aldıkları siparişlerle para kazanıyorlar)

2 sene ago

Son yıllarda bayanlar bir kez daha ne kadar güçlü olduklarını ve istedikleri takdirde evlerinde oturdukları yerden bile para kazanıp aile bütçesine katkı sağlayabileceklerini ispat ediyorlar.

Bir iş yerinde çalışmak istemeyen, eşi ya da ailesi çalışmasına izin vermeyen ama aile bütçesine katkı sağlamak ve maddi özgürlüğü elde etmek isteyen bayanlar çareyi internetten sarma, dolma, pasta çeşitleri ve el örgüsü siparişi alarak buldular.

Burdur’da pek çok ev hanımı bayan internet üzerinden ve telefonla sipariş alarak evlere ya da bazı restoranlara sarma, dolma, pasta ve börek yapıyorlar. Bazı ev hanımları da bebek yelekleri, ceketleri, dantel, lif, patik örerek kız çeyizi hazırlayacak olanların siparişlerini yaparak ev ekonomisine katkı sağlıyorlar.

Özellikle yine son yıllarda çok yoğun çalışan ve evinde misafir ağırlayacağı zaman ikramlık yapmaya zamanı olmayan bayanlar, internet ve telefon aracılığı ile sipariş vererek ikramlıklarını hazırlatıyorlar. Hem pastane işi olmayan ev ürünlerini misafirlerine ikram etme imkanı buluyorlar. Bu sayede pek çok  çalışan bayan rahat ederken birçok ev hanımı  kadın da para kazanıyor. Bir nevi bayan yardımlaşması diyebileceğimiz bu uygulama ile kadınlar özgüvenleri artarak hayata ve yarınlara daha güvenli bakıyorlar.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive