EkonomiManşetBURDUR’DA KADIN GİRİŞİMCİ SAYISI ARTIYOR

5 sene ago

Günümüzde hemen hemen her iş’te ‘biz de varız’ diye kollarını sıvayan şehrimizdeki kadınlar kendi becerilerini işyeri açarak vatandaşa hizmet sunuyor.

Bunlardan biri de Ateşli Sanatkârlar Çarşısı’ndaki Zeynep Demir… Yıllardır özel şirketlerde aşçılık yapan Zeynep Demir, beraberinde kızları ile birlikte kendi işyerlerini kurmaya karar verdi.

Burdur’ da olmayan bir tadı müşterilerine sunmak için çaba harcayan Zeynep Demir, Oğlak Sacı ile müşterilerin takdirini toplamaya devam ediyor. Ateşli Sanatkarlar Çarşısı’nda Ezgi Gözleme İşletmesi’nde   kendi elleriyle hazırladığı köfte ekmek servisi de yapan Aşçı Zeynep Demir, “yıllardır özel şirketlerde aşçılık yaptım. Şu an kendi işyerimde kızlarımla beraber bu yeri işletmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın ve özellikle Ateşli Sanatkarlar Çarşısı esnafı bizlere çok destek oluyor.

Oğlak sacı’na merkez köylerden gelip tadına bakanlar bile var, Oğlak sacına her geçen gün talep fazlalaşıyor. Yoğun talebi karşılamaya çalışıyoruz. Akşamları da kendi elimizle hazırladığımız köfte ve diğer tost çeşitleriyle müşterilerimize farklı damak tadında hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Ali KAPAN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive