Burdur’da güvenlik güçleri tarafından kaçak içki operasyonu gerçekleştirildi.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı koordineli olarak yürütülen çalışmada, 14.02.2021 tarihinde C.Ö. ve Z.Ş. isimli şahısların Burdur İli Bucak İlçesi Kestel Köyünde Kaçak/Bandrolsüz içkiyi piyasada satacakları bilgisi alınması üzerine yapılan çalışmalar doğrultusunda Kestel köyünde C.Ö. ve Z.Ş. isimli şahısların ikametinde adli makamlardan alınan arama kararı doğrultusunda (2) farklı adreste yapılan aramada (15) Litre rakı,  (1) adet rakı damıtma tertibatı ve (30) adet doldurulmaya hazır boş şişe ele geçirildi.

Konuyla alakalı Burdur Valiliği Basın Bürosu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde, kaçakçılık suçlarının önlenmesi, takibi ve menine yönelik yürütülen çalışmalara kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı koordineli olarak yürütülen çalışmada, 14.02.2021 tarihinde C.Ö. ve Z.Ş. isimli şahısların Burdur İli Bucak İlçesi Kestel Köyünde Kaçak/Bandrolsüz içkiyi piyasada satacakları bilgisi alınmıştır.

Elde edilen bilgiler doğrultusunda yapılan araştırma ve çalışma sonucunda Burdur ili, Bucak İlçesi Kestel köyünde C.Ö. ve Z.Ş. isimli şahısların ikametinde adli makamlardan alınan arama kararı doğrultusunda (2) farklı adreste yapılan aramada (15) Litre rakı,  (1) adet rakı damıtma tertibatı ve (30) adet doldurulmaya hazır boş şişe ele geçirilmiştir.

Bucak Cumhuriyet Savcısının kararıyla C.Ö. ve Z.Ş. isimli şahıslar ifadelerinin alınmasına müteakip adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”