GenelManşetBurdur’da Jandarma’dan operasyon

7 ay ago

Burdur’da uyuşturucu, göçmen kaçakçılığı ve hırsızlık olaylarına karıştığı belirlenen 8 şüpheli Jandarma’nın operasyonuyla yakalandı. Burdur İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler tarafından merkez ilçe, Askeriye, Hacılar ve Gökçebağ köylerinde ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti’, ‘göçmen kaçakçılığı’ ve ‘haberleşme nakil hattından hırsızlık’ olaylarının gerçekleştirildiği yönündeki ihbar üzerine operasyon yapıldı.

Burdur Valiliği Basın Bürosu’ndan konu hakkında yapılan açıklama şöyle:

“Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından, Burdur Merkez İlçe, Askeriye, Hacılar ve Gökçebağ köylerinde “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Göçmen Kaçakçılığı ve Haberleşme Nakil Hattından Hırsızlık” olayları yapıldığı yönünde bilgiler alınmasına üzerine, faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalar yürütülmüştür.

Şüpheli şahısların (4) ay süreyle yapılan teknik ve fiziki takipleri neticesinde 14.05.2019 tarihinde icra edilen operasyonda, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Göçmen Kaçakçılığı ve Haberleşme Nakil Hattından Hırsızlık” suçlarına karıştıkları tespit edilen (13) hedef şahıs bulundukları adreslerde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Yürütülen operasyonda (8) Adet Afgan Uyruklu Göçmen yakalanmış ayrıca şüphelilerin ev ve eklentilerinde yapılan aramada;

– (21,36) Gram Skunk,

– (1,47) Gram Eroin

– (0,22) Gram Metamfetamin,

– (9) adet uyuşturucu kullanma aparatı,

– (3) adet kurusıkı tabancı,

– (110) adet kurusıkı tabanca fişeği,

– (4) adet av tüfeği fişeği,

– (1) adet 5,56 mm. Çapında Fişek,

– (19) adet 6136 Sayılı Kanun kapsamında olan kılıç, muşta ve bıçak,

– (127) Kg yakılmış kablo,

– (122) metre bakır kablo ele geçirilmiştir.

Burdur C. Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş, gözaltına alınan (13) şahıs ise yapılan işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilmiştir. Güvenlik güçlerimiz tarafından sorumluluk bölgelerinde huzur ortamının sağlanmasına yönelik yürütülen çalışmalara azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.”

Kodlama : SadeMedia Interactive