EkonomiManşetBURDUR’DA İSTİHDAM ATAĞI (Şubat’tan bu yana 2531 yeni istihdam)

3 sene ago

2017 Şubat ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla başlayan istihdam seferberliğinde ilimizde 2 bin 531 rakamına ulaşıldı.

Burdur’da işsizliği azaltmak, istihdam seferberliğine Burdur’un en iyi şekilde katkı sağlaması için çabalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok önemsediği, yakından takip ettiği bir proje olan, il Valilerini de talimatlandırdığı bu proje, Burdur’da Vali Şerif Yılmaz’ın öncelikleri arasında yer alıyor.

İlimizde yeni istihdamlar artarak devam ediyor. 25 Nisan 2017 Salı  günü şehrimizde gerçekleşen İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısında, Vali Yılmaz ilimizdeki yeni istihdam rakamlarını açıkladı. Şubat ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasıyla başlayan istihdam seferberliğinde ilimizde 2 bin 531 rakamına ulaşıldı. 2017 yılı için Burdur’da yeni istihdam rakamının toplamda 3 bin olduğunu hatırlatan Vali Yılmaz, yaptıkları çalışmalarla iki ay gibi kısa sürede bu rakamı yakaladıklarını belirterek, 2017 yılı istihdam hedefini de revize edeceklerini açıkladı.

“Tekrar yeni bir hedef daha koymamız gerekecek” diyen Vali Yılmaz, “bu da şu açıdan önemli, özellikle dünyadaki ekonomik krize rağmen Türkiye’nin bu krizden en az etkilenmesi, çalışma huzurunun sağlanması ve devamı içinde ekmeğimizi, çorbamızı paylaşmamız gereken bir dönemdeyiz. Ülkenin gerek içeriden gerekse dışarıdan topyekün bir saldırı karşısında bu milli seferberliğin, başarılı bir şekilde yürümesi ve yürütülmesi gerekiyor.Bu bakımdan Burdurlu hemşerilerimiz, işverenlerimiz gerçekten de üzerine düşen sorumluluk ve görevi layıkıyla yerine getirdi. Koyduğumuz hedefin kısa süre içerisinde yakalanmasını sağladılar. Ben tüm işverenlerimize bu vesile ile teşekkür ediyorum. Ülke barışı içerisinde ülkenin birlik beraberliğini sağlama ve tek bir yumruk olmasına belki de en büyük katkı verecek çalışmalardan, özverilerden bir tanesi istihdam seferberliğidir” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive