Burdur’da bir iş yerinden 3 günde yaklaşık 1 ton hurdalık malzeme çalındı. Hurdaların çalınma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Burdur Küçük Sanayi Sitesi 2’inci sokakta bulunan Ali ve Bayram Onay kardeşlere ait traktör tamir atölyesine Kurban Bayramı’nın ilk günü saat 6.23 sıralarında otomobili ile gelen hırsızlık şüphelisi dışarıda bulunan hurda malzemelerini otomobilinin bagajına yükleyerek götürdü. Aynı kişi ikinci bayram günü sabah erken saatlerde tekrar aynı iş yerine gelerek hurda malzemelerini otomobilinin bagajına yükledi. Şüpheli kişi yağlı malzemeleri yüklerken elinin kirlenmemesi için de oradan bulduğu bir bez parçası ile yüklemesi de dikkat çekti. Aynı kişi 17 Temmuz Pazar günü sabah 05.30 sıralarında tekrar aynı iş yerine gelerek malzemeleri yükledi. Bu sırada karşı tarafta bulunan iş yerine malzeme indirmek için gelenler olduğunu gören hırsızlık şüphelisi “bu saatte burada ne yapıyorsun” diye soranlara “arabam arızalandı, tamirci bekliyorum” cevabını verdi.

Bayram tatili dönüşü iş yerini açan Ali Onay kapı önünde bulunan hurda malzemelerin eksik olduğunu fark edip güvenlik kamerası görüntülerini izleyince durumu Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.

Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri kimliğini tespit ettikleri hırsızlık şüphelisini yakalamak için çalışma başlattı.

Ali Onay, “Biz bayram namazına gitmişiz, hırsız arkadaş gelmiş buradan hurda traktör parçalarını yüklemiş yüklemiş gitmiş. Üç gün gelmiş ağır malzemeler ne varsa arabasının bagajına doldurup götürmüş.” dedi.

23 yıldır sanayide iş yeri çalıştırdığını daha önce böyle bir olayla karşılaşmadığını belirten Ali Onay, “Tahminim bir tona yakın bir malzeme götürmüş. 6-7 bin lira civarında bir zararımız var. Yağlı malzemeleri yüklerken elim kirlenmesin diye bezle yüklüyor. Bayram tatili dönüşünde sabah geldiğimizde malzemelerin eksik olduğunu gördük. Polisi aradık” diye konuştu.