İlçeManşetBurdur’da ilçelerimizde turizm yatırımları yaygınlaşıyor (TEFENNİ VİLLAS BUTİK HOTEL)

4 sene ago

Pek çok doğal güzelliği ve tarihi değerleri bünyesinde barındıran Burdur’un bu potansiyelini tanıtacak, turizme entegre edecek yatırımlar, son yıllarda il genelinde artış gösteriyor. İlçelere de yayılan bu tesislerin yaygınlaşması demek, Burdur’da turizm alt yapısının gelişmesi, turizme kanalize edilmesi demek… Turizimin Burdur ekonomisinde önemli bir dinamik haline gelmesi anlamına geliyor.

Batı Akdeniz coğrafyasında yer alan, Teke Yöresi’nin merkezi olan Burdur’un ilçelerinde de pek çok doğal güzellik bulunuyor. İşte; bu güzellikleri değerlendirmeye dönük, ‘doğa turizmi, kırsal turizm, eko turizm’ yatırımlarından biri de ilimizin en eski, en köklü ilçelerinden Tefenni’de hayata geçirildi.

Tefenni Villas tatil beldesi iki yıldır hizmet sektöründe boy gösteriyor. Tefenni ilçesinde iki yıldır hizmet veren doğa ve eko turizm için ilimize örnek teşkil edecek olan Tefenni Villas tatil beldesi hafta sonunu ve tatillerini doğa ile iç içe geçirmek isteyenlerin ilgi odağı oluyor…. Tefenni Villas Butik Otel, bölgenin eşsiz ve temiz havasında vakit geçirmek isteyenleri bekliyor. Tefenni Villas Butik Otel müşterilerine lüks villalar, doğa yürüyüşleri, organik hobi bahçesi, at çiftliği, bisiklet turları, atv safari, balık avlama gibi aktivitelerin yanı sıra yüzme havuzu, restoran-bar , temiz hava ve mükemmel doğa dokusu ile hizmet veriyor.

İşletme sahibi Engin Erkan ve Ortağı Mesut Karakaya, “işletmemizi iki yıl önce faaliyete geçirdik. Bizim Antalya’da Hano Grup Turizm işletmeciliğimiz var. Bizim müşterilerimiz genelde Avrupa bazında. İlimizden ve çevre illerden bilmeyenler var. Doğa turizmi ve eko turizm için güzel bir işletme yaptığımızın bilincindeyiz. Müşterilerimiz burada tüm aktivitelerimizden yararlanabiliyorlar. Organik hobi bahçemizden yiyecekleri sebzeleri topluyorlar, at çiftliğimizdeki atlarla yürüyüşe çıkabiliyorlar. Havuza girip güneşlenebiliyorlar. Özellikle hafta sonunu doğa ile iç içe geçirmek isteyenlerin ilgi odağı ouluyoruz. Doğaya olan sorumluluklarımızın bilincinde, çevreyi koruyarak ve yerel halkın refahını da gözeterek doğal alanlarda geziler düzenliyoruz. Bu arada yörenin kültürel özelliklerini de tanıtmış oluyoruz. Tefenni’nin eko turizm açısından tanınmasını sağlıyoruz” dediler.

Filiz ERYILMAZ

 

Kodlama : SadeMedia Interactive