Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’deki sondajda 320 milyar metreküp doğalgaz rezervinin keşfedildiğini açıklaması Burdur’da yankı uyandırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Ağustos 2020 Cuma günü Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde düzenlediği toplantıda kamuoyunun merakla beklediği “müjdeye” ilişkin yaptığı açıklamada, Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervinin keşfedilmesini açıklamasının ardından ülke genelinde geniş yankı uyandırırken Burdur’da da iktidar ve muhalefet temsilcilerinden ilk yorumlar geldi.

İşte ilk yorumlar:

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, sosyal medya hesabı Twitter’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fatih Sondaj gemisinin fotoğrafını paylaştı ve “Elhamdülillah müjdeler olsun. Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdoğan; “Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdik. 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfedildi.” Yeniden büyük ve güçlü #Türkiye yolunda aziz milletimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Milletvekili Mehmet Göker, sosyal medya hesabı Facebook üzerinden “Karadeniz’de Tuna 1 kuyusunda #doğalgaz bulunması ülkemiz adına sevindiricidir. Enerjide dışa bağlılığımızı ortadan kaldıracak, ülkemizin refahını arttıracak her türlü adımı destekliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” paylaşımında bulundu.

 

AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda; “Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardır.” 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi! Tamamen yerli ve milli imkanlarla! Rabbimize sonsuz hamdüsenalar olsun. #MüjdelerOlsun Tam bağımsız Türkiye için çok büyük bir adım olan bu müjdeye kavuşmamızı sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan olmak üzere sayın bakanlarımız @BeratAlbayrak ve @fatih_donmez’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yaptığı paylaşımda “Fatih sondaj gemimizin yapmış olduğu sondajla bizleri enerji ithalatından kurtaracak çalışmayı kutluyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum…” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını paylaştı ve ” Bulanlar ancak Arayanlardır… #MüjdelerOlsun” dedi.

 

-Muhammet Fatih Başcı