GenelManşetBurdur’da iki arkadaş’tan ilginç Tren nostaljisi

1 sene ago

Burdur’lu iki arkadaş Üniversitede okurken yaptıkları Tren yolculuğunu ilginç bir şekilde yeniden yaşadı.

Burdur’da kamu kurumunda memurluk yapan Kani Ziya Gökalp ile Yalçın Mutlu isimli iki arkadaş, Tren nostaljisi yaşamak için ilginç bir yönteme imza attı.

Burdur’dan uzun yıllar önce Tren seferlerinin kaldırılmasının ardından Yolcu Treni’nin gelmediği Burdurlu iki arkadaş otomobille Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesine gitti. İki kafadar eski günlerini hatırlamak için buradan Pamukkale Ekspresine binerek Afyonkarahisar’a yolculuk yaptı. İki kafadar daha sonra aynı şekilde Burdur’a döndü.

DHA’ya konuşan Yalçın Mutlu; “28 yıl sonra arkadaşımla nostalji yapmak istedik ve eski günlerimizi andık. Eski günleri anmak insanı mutlu ediyor. Burdur’a tekrar tren seferlerinin konulmasını istiyoruz” dedi.

Kani Ziya Gökalp’te; “yıllar önce Eskişehir’de Üniversite okurken Trenle gidip geliyorduk. 2006 yılında Pamukkale Ekspresinin Burdur’dan seferleri kaldırıldı. Biz de eski günleri hatırlamak için arkadaşımla otomobille Dinar’a geldik. Dinar’dan Pamukkale Ekspresine bindikve Afyonkarahisar’a gittik. Yıllar önce yaşadığımız duyguları tatmak yaşamak çok güzel. Tren yolculuğunu özlediğimiz için böyle bir şey yaptık.İnşallah Burdur-Antalya arasında Hızlı Tren seferleri başladığında aynı yolculuğu yaparız” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive