Burdur’da Koronavirüs ile mücadele kapsamında Huzurevinde yaşamını sürdüren vatandaşlara sağlık ekipleri tarafından aşı yapıldı. Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında 14 Ocak tarihinde aşılamalarına başlanan sağlık personelinin ardından bugünde Burdur Belediyesi Berberoğlu Vakfı Huzurevi’nde kalan 34 yaşlı ile 20 personel sağlık görevlileri tarafından aşılandı.

Şu ana kadar huzurevinde personel ve kalan yaşlılarda pozitif vakaya rastlanmadığını belirten Huzurevi Müdürü Abdullah Sartekin “Huzurevi sakinlerimiz yaklaşık 9 aydır hiç bir şekilde dışarıya çıkmadılar. Büyük bir sabır gösterdiler. Şu ana kadar pozitif vakaya rastlanmadı. Her 14 günde personelimize test yapılıyor. İnşallah bu badireyi hep birlikte atlatacağız” dedi.

Görevliler tarafından aşı yapılmadan önce yaşlılara aşı konusunda bilgilendirme yapıldı. Aşı yapılan Huzurevi sakinleri ise duydukları memnniyeti dile getirdi. Yaşlılar “çok uzun süredir dışarı çıkamadıklarını en azından 1-2 saat bile olsa dışarı çıkmak istediklerini dile getirdi.