EkonomiManşetBurdur’da hizmet sektörü büyüyor (Adliye Caddesi’ne iki yeni iş yeri)

4 sene ago

Hepimizin dilindedir, ‘Burdur küçük bir il ve Burdur gelişmiyor. Burdur da gidilecek güzel ve büyük mekânlar yok diye…’ Burdur’a son yıllarda yapılan lüks binalar ve bu binaların altına açılan yeni işletmeler Burdur’da hizmet sektörünün geliştiğini ortaya koyuyor.

İstasyon Caddesi’ne açılan büyük kafeler ve restoranlardan sonra şimdi de Adliye Caddesi’nde kafe ve restoran açma çalışmaları yapılıyor. Burdur’da yurt çapında şubeleri olan, marka değeri olan işletmeler çoğalıyor. Eski Adliye binası karşısına açılacak olan Osmanlı Kahvecisi ve Bolu Dağı Mangal Evi, Adliye Caddesine renk ve hareket katacak.

Yıllardır alternatif cadde olması için uğraşılan Adliye Caddesi yeni yapılan binalar ve açılacak iş yerleri ile Burdur’un gelişmesine katkı sağlayacak. Ticaretin farklı caddeler kayması şehir ekonomisi için önemli bir gelişme. Bu tür yatırımların çoğalması şehir merkezinde sadece Gazi Caddesi’ne bağlı olmayan farklı caddelerin de çekim merkezi olduğu bir imkan sunacak.   Burdur’a gelenler İstasyon Caddesi ve Adliye Caddesi gibi caddelerimizde de istedikleri hizmeti bulabileceklerini görmüş olacaklar.

Kodlama : SadeMedia Interactive