Burdur’da hırsızlar, park halindeki kamyonların akülerini çaldı.

Burdur Merkez Özgür Mahallesi’nde bulunan Eski Otogar içinde park halinde bulunan kamyonların aküleri kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı.

Kamyon sahiplerinin durumu fark etmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekiplerinin kamyonlarda yaptığı inceleme sonucunda 2 kamyondan toplam 3 akünün çalındığı belirlendi. Ekipler, olayla ilgili soruşturma başlattı.

“Aküyü daha yeni 1.700 liraya almıştım”

Kamyoncu Ali Yanık, “Buradan sökmüşler, kırıklarını bırakmışlar, kapağını kapatmışlar, gerisi yok. Kilitleri falan vardı onları da alıp gitmişler. Evrak almak için kamyonun yanına gelmiştim. Kilit kumandasına bastım, araba açılmadı. Bir baktım aküler yok, çalmışlar.” dedi.

İlk defa böyle bir olay yaşadığını belirten Kamyoncu Mahmut Gümüş ise, “Akülerin çalındığını dayım fark etmiş. Arabadan evrak almaya gelmiş kendi arabasının aküsünün çalındığını fark edince benim arabaya da bakmış, öyle fark etmiş. Daha dün bir şey yoktu, gece olmuş. Aküyü daha yeni 1.700 liraya almıştım. Daha önce böyle bir olay yaşamamıştım.” diye konuştu.

Kamyoncu İbrahim Eroğlu, “İpleri kesmişler. Aküler zincire bağlı olduğu için sökememişler.” ifadelerini kullandı.

Muhammet Fatih Başcı