Hayati İnanç ile “Can Veren Pervaneler” söyleşisi Makü Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleşti. Burdur Cumhuriyet Anadolu Lisesi nin organize ettiği program saat 20.00’da başladı.

Makü Rektörü Prof.Dr Adem Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Oman Kara, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan
İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, siyasi parti temsilcileri ve STK başkanları yoğun ilgi gösterdi. Programın 19.45 te olmasına rağmen salonunun 18.30’da doldu. Çok satıda vatandaş salona giremedi. Programı izlemek için en üçbin kişi salona akın etti. Zaman zaman salon girişinde ve trafik akışında yoğunluk yaşandı.

Katılımcılar Cumhuriyet Anadolu Lisesinin her programında izdiham yaşandığını ancak bu kültürel etkinliklerden memnun olduklarını, teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Yine okulun bu etkinliklerle Türkiye’nin etkin lisesi olduğu ve Burdur da kültür ve sanatın adresi olduğu herkesçe konuşuldu. Programın açılış konuşması Okul Müdürü Mücahit Kılınç tarafından gerçekleştirildi. Okul Müdürü Mücahit Kılınç “Kültür insanı insan da medeniyeti inşa eder. Onun İçin kültürel etkinlikler bizim için önemli” dedi.

Programın başında eski okul aile birliği başkanına, sponsorlara ve okula konferans salonu kazandıran hayırsever iş insanı Orhan Çiçek’e plaket takdim edildi.

Program sonunda Makü rektörü Prof.Dr Adem Korkmaz tarafından Hayati İnança çiçek takdim edildi.

Programa yoğun ilgiden dolayı Hayati İnanç salondan tedbirler eşliğinde hızlı bir şekilde çıkarıldı.