BölgeEğitimKültürManşetÜniversite-MAKÜBURDUR’DA HALK OYUNLARI HEYECANI

1 sene ago

“Teke Yöresi’nin kültür başkenti, merkezi” gibi ünvanlarla anılan zengin bir folklorik birikime ve halk oyunları kültürüne sahip Burdur’da hafta sonu, ilimizin taşıdığı bu ünvanlara yakışır Halk Oyunları Yarışması gerçekleşti.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması 16 Mart 2019 Cumartesi günü İstiklal Yerleşkesi MAKÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Ali İhsan Erkan tarafından açılış konuşması gerçekleştirdi.

7 takımın katıldığı yarışmada 6 farklı kategoride ilimizi temsilen 1. olan ekipler 27 Nisan’da Antalya’da yapılacak olan bölge elemelerine hak kazanmış oldu.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması Geleneksel Düzenlemesiz dalda Minikler ve Büyükler kategorisinde, Geleneksel Düzenlemeli dalda Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde gerçekleştirildi.

Geleneksel Düzenlemesiz Dal Minikler kategorisinde 86.66 puan alan Bahçelievler Şehit Sıdkı Kara İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü birinci, 84.66 puan alan Özel Burdur Bahçeşehir Koleji İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü ikinci olurken, Büyükler kategorisinde 88.33 puan alan Bucak Gençlik Spor Kulübü birinci oldu.

Geleneksel Düzenlemeli Dal Minikler kategorisinde 88.33 puan alan Bahçelievler Şehit Sıdkı Kara İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Yıldızlar kategorisinde 89.00 puan alan Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Gençlik Spor Kulübü birinci, Gençler kategorisinde 90.66 puan alan Burdur Spor Kulübü birinci ve Büyükler kategorisinde 90.00 puan alan Burdur Belediye Gençlik ve Spor Kulübü birinci oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ödül töreninde dereceye giren takımlara ödülleri İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Kompleksi Müdürü Öğretim Görevlisi Ali Karacakaya, Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Ali İhsan Erkan, Halk Oyunları Federasyonu Hakem Kurulu Başkanı Fatih Karabacak ve hakemler tarafından verildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive