Pazar Camii’nde dün ikindi namazından sonra düzenlenen uğurlama töreni, Burdur halkı için duygusal anlara sahne oldu. Burdur Müftüsü Ali Hayri Çelik'in de katıldığı törene, hacı adayları ve onların yakınları yoğun ilgi gösterdi.

İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, törende yaptığı konuşmada, hacı adaylarının yolculuğunun hayırlı olmasını dileyerek, "Bu kutsal yolculuğa çıkan kardeşlerimize Allah'tan sağlık ve esenlikler diliyorum. Hac farizasını yerine getirirken dualarımızın kabul olmasını temenni ediyorum" dedi. Çelik, hac ibadetinin manevi önemine dikkat çekerek, bu yolculuğun her Müslüman için bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

I M G 20240526 161704 620X349

Burdur Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kadrosuna Güçlü Bir Takviye Burdur Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kadrosuna Güçlü Bir Takviye

Konuşmaların ardından hep birlikte dua edildi. Dua esnasında, hacı adaylarının ve yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı gözlendi. Manevi atmosferin yoğun olduğu törende, hacı adayları, sevdiklerinden helallik isteyerek dualar eşliğinde uğurlandı.

Toplamda 175 hacı adayı, yakınlarıyla vedalaşarak kentten ayrıldı. Otobüslerle yola çıkan hac kafilesi, kutsal topraklara ulaşmak üzere yola çıktı. 

Kaynak: MERAL ÖZTÜRK