Burdur’da güvenlik güçleri kış aylarında da sokak hayvanlarını unutmuyor.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sokağa çıkma kısıtlaması ve kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi maksadıyla Asayiş Şube Müdürlüğü emrinde görevli Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından 14 Şubat 2021 günü Bucak Belediyesi ekiplerinin katılımı ile Bucak ilçesi, Kızılkaya ve Kocaaliler beldelerinde sokak hayvanların korunması ve beslenmesi faaliyeti gerçekleştirildi.

Konuyla lakalı Burdur Valiliği Basın Bürosu’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Güvenlik güçlerimiz tarafından kış ayları sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenmesi ve korunmasına yönelik yürütülen çalışmalara devam edilmektedir. 

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sokağa çıkma kısıtlaması ve kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarının korunması ve beslenmesi maksadıyla Asayiş Şube Müdürlüğü emrinde görevli Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından 14 Şubat 2021 günü Bucak Belediyesi ekiplerinin katılımı ile Bucak ilçesi, Kızılkaya ve Kocaaliler beldelerinde sokak hayvanların korunması ve beslenmesi faaliyeti icra edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”