Burdur’da Güneş Psikolojik Danışmanlık Merkezi isimli yeni bir işyeri daha açıldı.

Genç girişimciler Buse Nur Günay, Fedan Alagöz İleri Burdur Merkez Konak Mahallesi Kalekapı Caddesi’nde Psikolojik Danışma Merkezi açarak Burdurlulara hizmet vermeye başladı.

16 Şubat 2021 Salı günü yapılan açılışa Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Burdur Barosu Başkanı Avukat Ramazan Gedik, Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, Kamu Sen Burdur İl Temsilcisi Orhan Akın, PTT Baş Müdürü Nevzat Kazan, mahalle ve köy muhtarları, İl Genel ve Belediye Meclisi üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Burdur’a yatırım yapan herkes, Burdur’da iş yeri açan herkes başımızın tacı. Çünkü Burdur’dan bir şey olmaz diyenlere inat biz Burdur’da her şey olur düşüncesi ile yeni açılan her  iş yerinin arkasında durmaya çalışıyoruz. Bugün de iki genç kardeşimiz toplumun son dönemde daha da fazla ihtiyacı olduğu bir alanda bir meslek grubunun mensubu olarak Burdur’da yeni bir iş yeri açıyorlar. Her şeyden once onları hem cesaretleri hem de Burdur’da iş yeri açmalarından ötürü yürekten kutluyor, tebrik ediyorum. Allah utandırmasın.” Ifadelerini kullandı.

İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’te; “Memleketimizin genç Türk kadınları böyle bir iş yeri açıyor. Allah utandırmasın hayırlı olsun.” dedi.

Konuşmalarının ardından Kamu Sen Burdur İl Temsilcisi Orhan Akın, dua etti ve duanın ardından  kurdela kesilerek açılış yapıldı.

-Muhammet Fatih Başcı