Son çıkan Valiler Kararnamesi ile Erzincan Valiliği görevinden Burdur Valiliği görevine atanan Ali Arslantaş bugün İlimize gelerek görevine başladı.

Vali Ali Arslantaş’ı Valilik girişinde, Vali Yardımcıları ve Valilik birim müdürleri karşıladı.

Makamında gazetecilere açıklama yapan Vali Arslantaş Erzincan’da 4 yıllık görev süresinde edindiği tecrübe ve birikimlerle Burdur’a geldiğini söylerken; “Burdur’da ortak aklı ön plana çıkarma gayreti içerisinde olacağız. Vekillerimizle, 15 Belediye Başkanımızla, 10 Kaymakamımızla, 193 köy muhtarımızla, 126 mahalle muhtarımızla, Sivil Toplum Örgütleri ile istişare içerisinde Burdur’un hali hazır devam eden işlerini, sorunlarını, yapılması gereken işleri planlayıp bir koordinasyon içerisinde yürüteceğiz. Bu süre içerisinde bizi çok fazla konuşurken görmeyeceksiniz. Hep işlerin başında sizlerle daha çok karşılaşacağız. Burdurlularla birlikte hem alın teri, hem akıl teri dökerek işleri yürütme gayreti içerisinde olacağımıza inanıyorum.” dedi.

Vali Arslantaş makamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “10 Haziran Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Erzincan İlinden Burdur İline atanmış bulunuyorum. Öncelikle bu görevi layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza, Hükümetimize bu takdir ve tensiplerinden dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. Erzincan İlinde 4 yıllık bir Valilik sürecimiz oldu. Orada edindiğimiz tecrübeler ve birikimlerle Burdur’a geldik. Burdur’da da hem antik kentleri hem ören yerleri hem Allah’ın bahşettiği doğal güzellikleriyle geçireceğimiz her bir günü cennetten ödünç aldığımız gün olarak değerlendireceğimizi düşündüğümüz bir doğa harikası ilimiz olarak gördük.

Burdur’da ortak aklı ön plana çıkarma gayreti içerisinde olacağız. Vekillerimizle, 15 Belediye Başkanımızla, 10 Kaymakamımızla, 193 köy muhtarımızla, 126 mahalle muhtarımızla, Sivil Toplum Örgütleri ile istişare içerisinde Burdur’un hali hazır devam eden işlerini, sorunlarını, yapılması gereken işleri planlayıp bir koordinasyon içerisinde yürüteceğiz. Bu süre içerisinde bizi çok fazla konuşurken görmeyeceksiniz. Hep işlerin başında sizlerle daha çok karşılaşacağız. Burdurlularla birlikte hem alın teri, hem akıl teri dökerek işleri yürütme gayreti içerisinde olacağımıza inanıyorum.

Yöneticilik çözüm bulma sanatıdır, mazeret bulma yeri değildir. 40 tane mazeret bir tane maharetin yerini tutmaz. İş yapmak istemiyorsanız bir mazeret bulursunuz. İş yapmak istiyorsanız da bir yolunu bulursunuz. Fuzuli diyor ki kadere çok fazla gönül koyma buğdayı ektinde arpa mı biçtin? Biz buğday ekip buğday biçme gayretinde olacağız. Cüz’i iradeyi hep öne çıkaracağız, külli iradenin, kaderin şartlarına boyun eğerek devam edeceğiz yolumuza. Çalıştığımız ve çalışacağımız süre içerisinde kadınlar, engelliler, çocuklar, yaşlılar, şehit yakınları, gaziler bizden sürekli pozitif ayrımcılık görecekler. Vatandaşımızın derdiyle dertlenip vatandaşı gördüğümüzde hem biz hem birlikte çalışacağımız mesai arkadaşlarımız yetkilerini değil görevlerini ve sorumluluklarını hatırlayacaklar. Biz bu işi bir rızık kapısı olarak görüyoruz ama rezzakın kapısına çevirme yolunda gayret içerisinde olacağız. Tüm Burdurlu hemşerilerimi, saygı, sevgi muhabbetle selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

-Muhammet Fatih Başcı