ManşetBurdur’da gerçekleşen 7. Türkan Saylan Çocuk Şenliği’ne İLGİSİZLİK ÜZDÜ!

5 sene ago

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Burdur Şubesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği 7. Türkan Saylan Çocuk Şenliği’nin ilk günü sönük geçti. Şube Başkanı Sergül Canıgür, salonu boş görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Burdur Şubesi tarafından, yaklaşık 3 ay önce hazırlıklarına başlanan 7. Türkan Saylan Çocuk Şenliği’nin ilk gün etkinlikleri, 2 Mayıs Cumartesi günü Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa, Derneğin Genel Başkan Prof. Dr. Aysel Çelikel de katıldı.

Programda açılış konuşması yapan, Gazeteci-Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Sergül Canıgür, etkinliğe 3 ay önce hazırlanmaya başladıklarını ve çok emek sarfettiklerini belirterek, salonu boş görmekten duyduğu üzüntüyü, gözyaşlarıyla dile getirdi. Canıgür’ün konuşması, Genel Başkan Aysel Çelikel ve dernek üyelerini de üzüntüye boğdu. Şube Başkanı Canıgür, etkinliğe destek veren Burdur Ticaret Odası, Ticaret Borsası, Burdur Valiliği ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Şube Başkanı Sergül Canıgür’ün duygulu konuşmasından çok etkilendiğini söyleyen Genel Başkan Aysel Çelikel, Canıgür’ün konuşmasının, etkinliğin başarıldığı manasına geldiğini vurguladı. Çocuk Şenliğine çok önem verdiklerini belirten Çelikel, “Eminim öğleden sonra ya da başka sefer daha fazla daha güzel olacak. Başkanımız Sergül Hanım bizi çok utandıran bir konuşma yaptı. Aslında burada Gençlik Şöleni yapsak daha iyi olurdu. Yeter derece genç arkadaşımız var. Çocuklarla kolay değil. Çünkü çocukların etkinliğe katılımı büyükleriyle olacak. Bu biraz toplumsal bilinçle ilgili bir şey. Üzülmeyeceğiz. Ama her zaman daha farklı olacak. Biz bıkmayacağız, yorulmayacağız. Biz bu işe baş koyduk, uğraşacağız.” dedi.

Maksat Derneğimizi yıpratmak mı?

Konuşmaların ardından gazetecilere açıklama yapan ÇYDD Şube Başkanı Sergül Canıgür, “Bu etkinlik için 3 ay önceden yetkililerin hepsiyle konuşmalar yapıldı. Resmi kanallarla broşürler dağıtıldı. Okullarımızın çoğuna broşürlerin ulaşmadığını öğrendik. Çünkü TEOG sınavı döneminde okul gözlerine bırakıldı afişler. Burada çok büyük bir emek var. Buraya gelen çok değerli, kıymetli yazar ve öğretim görevlileri var. Gaye; Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni yıpratmaksa, yıpratamayacaklar. Biz daha güçlü geliyoruz. Bunu kimse unutmasın” diye konuştu

 

Kodlama : SadeMedia Interactive