Burdur’da şizofreni hastası oğluyla birlikte yaşayan 91 yaşındaki kadın evinde ölü bulundu. 

Her Gördüğünüz Linke Kanmayın! 92 bin lirasını böyle kaptırdı Her Gördüğünüz Linke Kanmayın! 92 bin lirasını böyle kaptırdı

Edinilen bilgilere göre Burdur merkez Konak Mahallesi Uğuz sokak üzerinde bir apartmanda meydana gelen olayda şizofreni hastası oğluyla birlikte yaşayan Adliye Uluçay isimli yaşlı kadının şehir dışında yaşayan damadı, komşularını arayıp annelerinin rahatsız olduğunu söyleyerek kontrol etmelerini istedi. Eve giren komşu Mevlüt Pesen, yaşlı kadının durumundan şüphelenerek ihbarda bulundu. Olay yerine ilk olarak sağlık ekipleri sevk edildi. Eve gelen sağlık ekipleri yaşlı kadının vefat ettiğini belirlemesi üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri de sevk edildi. Yaşlı kadının oğlu A.U. polis ekiplerince karakola götürülürken şüpheli ölüm olarak değerlendirilen Adliye Uluçay’ın cansız bedeni, olay yeri ekipleri ve savcının evde yaptığı incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesi morguna götürüldü. 

Durumu ilk fark eden komşu Mevlüt Pesen, Adliye Uluçay'ın şehir dışındaki damadının, annelerinin rahatsız olduğunu söyleyerek kendisinden kontrol etmesini istediklerini, eve girdiğinde yaşlı kadının yüzünün simsiyah olduğunu fark etmesi üzerine de sağlık ekiplerine haber verdiğini söyledi.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Editör: Hatice Kübra Savaş