DOLAR 19,0170 -0.01%
EURO 20,4086 0.65%
ALTIN 1.208,56-0,62
BITCOIN 527288-1,17%
Burdur
11°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Burdur’da gazetecilere ‘SİBERAY projesi’ tanıtıldı

Burdur’da gazetecilere ‘SİBERAY projesi’ tanıtıldı

ABONE OL
20 Ocak 2022 18:39
Burdur’da gazetecilere ‘SİBERAY projesi’ tanıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Burdur’da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gazetecilere SİBERAY projesi tanıtıldı. Programda, siber güvenlik, teknoloji bağımlılığı, siber suç ve siber zorbalık konuları anlatıldı. Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, “Başta çocuk ve gençlerimiz olmak üzere ekonomimizi, değerlerimizi, sağlık ve sıhhatimizi suç örgütlerine, suçlulara çok ucuz bir şekilde yedirmeyelim diye bugün bu farkındalık çalışmasını yaptık.” dedi.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda siber güvenlik, teknoloji bağımlılığı, siber suç ve siber zorbalık konuları anlatıldı. Ayrıca internetin sağladığı kolaylıklarla birlikte karşılaşılan sorunlar, kontrolsüz kullanımın sonuçları, siber suç ve siber zorbalık, sosyal medya platformları ve gizlilik ayarları, güçlü şifre ve kişisel verilerin önemi ile teknoloji bağımlılığı konularına değinildi.

Seminer sonunda gazetecilere SİBERAY projesi hakkında broşürler ve ajanda verildi.

“Çocuk ve gençlerimizi suç örgütlerine ucuz bir şekilde yedirmeyelim”

Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Gelişen teknoloji bütün her yaştaki çocuklarımız, kadınlarımız veya bir devlet kurumunda çalışan memurlarımızda dahil her yaş ve meslek gruplarından insanlarımızın maruz kaldığı bir tehlike için bugün buradayız. Bu da siber suçlar alanındaki gelinen nokta, gelişen teknoloji ve karşılaşabileceğimiz riskler. Maddi suçlar, terör suçları, uyuşturucu ile ilgili suçlar ve başta da çocuklarımızın müstehcenlik gibi konularda yaşadıkları tehlikeleri önlemek için İçişleri Bakanlığı’mızın Emniyet Genel Müdürlüğü’müz ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’mızın bugün burada tanıtımını yaptığımız SİBERAY projesi kapsamında başta siz değerli basın mensuplarımızın bizlerle aynı pencereden aynı idealde hemfikir olarak başlayalım ki bu çalışmalara halkımızı da kullanıcılarla birlikte daha iyi bilgilendirelim, bu farkındalığı oluşturalım. Başta çocuk ve gençlerimiz olmak üzere ekonomimizi, değerlerimizi, sağlık ve sıhhatimizi suç örgütlerine, suçlulara çok ucuz bir şekilde yedirmeyelim diye bugün bu farkındalık çalışmasını yaptık.”

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP