GündemManşetBurdur’da Fuar heyecanı (Teke Yöresi Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı)

2 sene ago

Tarım ve hayvancılık kenti Burdur, dördüncü kez düzenlenen fuarda sektörün dinamiklerini, paydaşlarını bir araya getiriyor. Burdur Teke Yöresi Tarım, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı, 26 Nisan 2018 Perşembe günü  ziyaretçilerine kapılarını açtı.

26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında GL Platform Fuarcılık tarafından düzenlenen, ilimizdeki sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarının katkı koyduğu Teke Yöresi Tarım ve Hayvancılık Fuarı, Uzay Çatı altında başladı. Fuar etkinlikleri kapsamında; “12’inci Damızlık İnek Yarışması” ile “3’üncü Honamlı Teke, Keçi ve Oğlak Güzellik Yarışması” da yapılacak.

Farklı yarışma ve etkinlikler ile renklenen fuarda bu yılki ziyaretçi hedefi 100 bin olarak belirlendi. Burdur’da dün dördüncüsü başlayan Tarım Fuarı, aynı zamanda, dün erken genel seçimde Milletvekili aday adaylığı kararı dolayısı ile Valilik görevinden ayrılma kararı alan Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın ilimizde katıldığı son program, veda etkinliği oldu.

Vali Yılmaz yaptığı konuşmada; “Fuar, bilgi ve teknolojiyi üreticimize buluşturacak” dedi.

Burdur Teke Yöresi 4. Tarım ve Hayvancılık Fuarı, güçbirliğine sahne oldu. Fuarda, büyük ve küçükbaş hayvanlar ile birlikte çiftlik ekipmanları ve teknolojileri, genetik alanındaki son yenilikler, yem sektöründeki gelişmeleri görücüye çıktı.

Kodlama : SadeMedia Interactive