GündemManşetBurdur’da FETÖ/PDY soruşturmasında yoğun mesai sürüyor

4 sene ago

Burdur’da Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Emniyet Müdürlüğü ve Adliye’de hareketli günler, yoğun mesai devam ediyor…

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı ilimizde FETÖ yapılanmasına yönelik kamu ayağı, sivil ayak ve finans kaynaklarına yönelik başlattığı geniş çaplı soruşturmayı genişleterek sürdürüyor.

4 akademisyen tutuklandı

FETÖ bağlantısı iddiasıyla gözaltına alınan 2 Hakim ve 6 Akademisyen’den iki Hakim ve iki Akademisyen, geçtiğimiz Pazartesi günü Sulh Ceza Hakimliği tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 4 Akademisyen ise tutuklandı.

6 Polis tutuklandı

BURDUR’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan 13 Polis’ten 6’sı tutuklandı. Burdur’da Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında geçen hafta gözaltına alınan ve Salı günü mahkemeye çıkarılan 13 Polis Memurundan 6’sı tutuklandı. 7’si ise Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, polislerle ilgili verilen adli kontrol kararlarına Başsavcılık olarak itiraz edeceklerini bildirdi. Başsavcı Doğan, Burdur’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 22 polis hakkında gözaltı kararı verildiğini bunlardan 12’sinin tutuklandığını 9’unun adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını 1 kişinin ise firari durumda olduğunu söyledi.

İkinci Esnaf-işadamı ayağında Çarşamba günü Adliye’ye sevkler başladı

Öte yandan aralarında Doktor, Eczacı ve esnafların da bulunduğu geçtiğimiz günlerde Emniyet’te gözaltına 11 kişi de, işlemlerinin tamamlanmasının ardından 17 Ağustos 2016 Çarşamba sabahı Adliye’ye sevk edildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive