GündemManşetBurdur’da FETÖ/PDY soruşturmasında; ikinci dalga

3 sene ago

Burdur’da Fethullahçı Terör Örgütü- Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında yürütülen operasyonlar devam ediyor.

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sürdürülen FETÖ/PDY soruşturmasında esnaf-finans ayağına yönelik ikinci dalga operasyonlarında 6 iş adamı, esnaf gözaltına alınırken, toplam 35 kişi için gözaltı kararı çıkarıldığı öğrenildi.

10 Ağustos 2016 Çarşamba günü sabah saatlerinde Başsavcılığın talimatları ile, Emniyet güçleri “FETÖ’ye üye olmak ve finans sağlamak” iddiasıyla geniş çaplı operasyonlar gerçekleştirdi.

Burdur’da FETÖ yapılanmasına yönelik operasyonlar özellikle 15 Temmuz darbe girişiminden sonra hız kazandı. FETÖ’nün yönetici sınıfı ve finans ayağı iddiasıyla birinci dalgada 16 işadamı, esnaf gözaltına alınmış, 13’ü tutuklanmıştı. Burdur’da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kamu ayağında ise 3 Savcı 1 Hakim, 5 Polis, 3 Milli Eğitim personeli tutuklanmış, 19 MAKÜ personeli gözaltına alınmıştı…

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ilimizde şu ana kadar kamuda çalışan 480 personel, bu örgütle bağlantılı, irtibatlı olması gerekçesiyle açığa alındı.

Kodlama : SadeMedia Interactive