Burdur'un merkez Menderes Mahallesi'nde, Kemal Solmaz Caddesi'nde yaşanan üzücü olayda, 76 yaşındaki Bayram Sertcan'ın evinde ölü bulunması, olayın büyük bir şokla karşılanmasına neden oldu. Yaşanan trajediye dair ayrıntılar şu şekilde:

Dün sabah 09.00 sıralarında, Menderes Mahallesi'ndeki 2 katlı eve gelen bakıcı, kapıyı açamayınca hemen 112 Acil Çağrı merkezini arayarak yardım istedi. Sağlık, polis ve itfaiye ekipleri derhal olay yerine sevk edildi. Ekipler, eve camı açarak girdiklerinde, ev sahibi Bayram Sertcan'ı mutfakta hareketsiz halde, Alzaymır hastası olan eşi Zehra Sertcan'ı ise oda içerisinde kanlar içinde buldular. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde Bayram Sertcan'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Zehra Sertcan ise acilen Burdur Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. Zehra Sertcan'ın genel durumunun iyi olduğu ancak bir süre daha hastanede gözlem altında tutulacağı öğrenildi.

Üç çocuk babası olan Bayram Sertcan'ın cenazesi, yakınları tarafından Burdur Devlet Hastanesi morgundan alındı. Sertcan'ın cenazesi, 2013 yılında Avusturya'dan satın aldığı evine getirilip dua edilip helallik alındıktan sonra Sultandere Mezarlığı'na defnedildi.