Burdur Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni düzenlendi.

eTwinning, 43 Avrupa ülkesinde 233 bin okuldan, 1 milyondan fazla öğretmenin birlikte işbirlikçi projeler yürüttükleri ve birbirlerinden iyi uygulamalar konusunda ilham aldıkları bir e-öğrenme platformu olarak hizmet sunuyor. Aynı zamanda, bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımıyla Avrupa’daki okullar arası iş birliğini teşvik eden eTwinning, öğrenciler için başka ülkedeki öğrencilerle iş birliği içinde yabancı dil, bilişim teknolojileri ve dijital vatandaşlık becerilerini geliştiriyor. Yürütülen projeler sonucunda, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ulusal Destek Servisi tarafından yapılan değerlendirme ile nitelikli bulunan projelerin sahipleri, Kalite Etiketi Belgesi ile ödüllendiriliyor.

Bu kapsamda, Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde, Burdur’da görev yapan öğretmenlerin 2020-2021 eğitim-öğretim yılında yürütmüş oldukları projeler ile almaya hak kazandıkları kalite etiketi belgeleri, öğretmenlere takdim edildi. Ulusal Kalite Etiketi belgesi almaya hak kazanan 155 öğretmen, Avrupa Kalite Etiketi Belgesi almaya hak kazanan 65 öğretmen olmak üzere toplamda 210 öğretmene; Ulusal Kalite Etiketi Levhası almaya hak kazanan 57, Avrupa Kalite Etiketi Levhası almaya hak kazanan 41 okul müdürü olmak üzere toplamda 98 okul müdürüne ödüllerini, İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri verdi.

Törende, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 5 kategoride en fazla kalite etiketine sahip okullar açıklandı.

Etwinning En’leri olarak açıklanan okullar ise şöyle; “Alpalan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi, Vilayetler Hizmetler Birliği Anaokulu, Sakarya İlkokulu, Şehit Akif Altay Ortaokulu, Karamanlı Anadolu Lisesi”

İl Milli Eğitim Müdürü Kakırman, ödül alan tüm öğretmen ve okul müdürlerini tebrik ederken başarılarının devamını diledi.