GündemManşetBurdur’da esnaflarımız AFRİN ŞEHİTLERİMİZ için yürüdü

2 sene ago

S.S Yeni Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Burdur Manavlar ve Sebzeciler Esnaf Odası’nca Afrin operasyonuna destek ve bu operasyonda şehit düşen Mehmetçiklerimizi anmak için  5 Mart 2016 Pazartesi günü araç konvoyu ve yürüyüş düzenlendi.

Burdur Manavlar ve Sebzeciler Esnaf Odası üyeleri  araçlarını bayraklarla donatarak araç konvoyu düzenlediler, Köprübaşı mevkiinde toplanarak Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Kortej yürüyüşüne; Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hikmet Ökte, Burdur Manavlar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Tuncay Yiğit ve üyeler ile Burdur halkı katıldı.Cumhuriyet Meydanında düzenlenen anma törenine İl Müftüsü Hıdır Bayrak’ta katılarak Afrin operasyonunda bulunan Mehmetçik ve şehitlerimiz için dua etti.

Burdur Manavlar ve Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Tuncay Yiğit; “Bugün Afrin’de şehit olan Mehmetçiğimiz ve hala biziler için Afrin’de görevde olan Askerlerimiz için Burdur esnafı olarak destek yapalım dedik. Bizlerde her zaman Afrin’deki askerlerimizin yanındayız. Önce araç konvoyu yaptık sonra da kortej yürüyüşümüzü gerçekleştirerek onların yanında olduğumuzu gösterdik. Bugün bir de Afrin ve tüm şehitlerimiz için 5 bin kişilik helva hazırlattık, onun dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Tüm şehitlerimizin ruhları şad mekânları cennet olsun. Allah ailelerine sabır versin. Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.

Burdur Manavlar ve Sebzeciler Odası tarafından hazırlanan beş bin kişilik helva Cumhuriyet Meydanı’nda Burdur halkına dağıtıldı.

Filiz ERYILMAZ

 

Kodlama : SadeMedia Interactive