EkonomiManşetBurdur’da esnafın şeker sorunu çözüldü

5 sene ago

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’in, Burdur gıda esnafının şeker sıkıntısının giderilmesine ilişkin yaptığı çalışmalar sonuç verdi, şeker sorunu çözüldü. Konuya ilişkin bir açıklama yapan BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, “Yaptığımız çalışmalar sonuç verdi; gıdacı esnafımızın şeker sorunu çözüldü. Burdur Şeker Fabrikası’ndan sadece Burdur esnafı için, 30 Ağustos’a kadar olmak üzere, günde 30 çuvalı geçmemek şartıyla, şeker verilmesine müsaade edilmiştir.” bilgisini paylaştı. Şehrimizde esnafın yaşadığı şeker sıkıntısını gündeme taşıyan isimlerden biri olan BURTÜKODER ve Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan’da yaptığı açıklamada; şeker sorununun çözümlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirip, BUTSO Başkanı Yusuf Keyik’e gösterdiği çabadan dolayı teşekkür etti. Arslan, “bu olay Burdur’da sivil toplum hareketinin etkinliğini bir kez daha göstermiştir. Çağdaş olmanın örgütlü olmaktan geçtiğinin bilinciyle halkımızı  sivil toplum örgütlerinde örgütlenme çağrımızı yineliyoruz” dedi.

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Başkan Yusuf Keyik şunları söyledi:

“Yaptığımız çalışmalar sonuç verdi; gıdacı esnafımızın şeker sorunu çözüldü. Burdur Şeker Fabrikası’nın tüccara verilen istihkakının bitmesi ile oluşan sıkıntının giderilmesi için geçtiğimiz günlerde devreye girdik. Burdur Şeker Fabrikası yetkilileriyle, Genel Müdürlük görüşmelerimizle harekete geçtik. Ak Parti ve CHP Milletvekillerini bilgilendirerek; Onların da Genel Müdürlük nezdinde girişimleri sağlandı. Bütün bu çalışmaların neticesinde, sadece Burdur esnafı için, 30 Ağustos’a kadar olmak üzere, günde 30 çuvalı geçmemek şartıyla, şeker verilmesine müsaade edilmiştir.”

Sorunun çözümünde ilgilerini esirgemeyen yetkililere ve destek olan Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür eden Keyik, açıklamasını şöyle tamamladı: “Başta, Burdur Şeker Fabrikamızın Müdürü ve ekibi olmak üzere, Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü’ne, girişimlerinden dolayı çok değerli Milletvekillerimize ve bu çalışmada bize destek veren tüm sivil toplum örgüt başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Burdur şekersiz kalmayacak, tadımız bozulmayacak.”

Kemal Arslan’dan açıklama:

“Burdur Şeker Fabrikası stoklarının tükendiği nedeniyle Burdur Halkının şekersiz kalması ihtimali üzerine Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn.Yusuf Keyik’in açıklamaları ve Burdur Sivil Toplum Platformu olarak çağrılarımızın sonuç verdiğini, Burdur küçük esnafının ihtiyacı olan şekerin Burdur Şeker Fabrikasından verileceği bilgisini, Oda Başkanı Sn.Yusuf Keyik 13.7.2015 Pazartesi günü saat 08.45’de telefonla iletip, verdikleri şeker savaşında desteğimizden dolayı teşekkür etmişlerdir.

Teşekkür etme nezaketini gösterdiği için Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn Yusuf Keyik’e şükranlarımı sunarken;  Burdur küçük esnaf ve tüccarına şeker verilmemekle sadece bu kesimin değil tüm Burdur halkının şekersiz bırakılarak cezalandırıldığı gerçeğinden hareketle olayı sahiplendiği için asıl biz kendilerine teşekkür ederiz.

Halkın temel besin maddesi olan şekerden mahrum bırakılması gibi çok önemli bir konuda Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur Sivil Toplum Platformunun, sorunun çözümü konusunda işbirliği içinde davranmış olmalarını önemsediğimiz ve olumlu bulduğumuzu belirtirken, bu olay Burdur’da sivil toplum hareketinin etkinliğini bir kez daha göstermiştir. Çağdaş olmanın örgütlü olmaktan geçtiğinin bilinciyle halkımızı  sivil toplum örgütlerinde örgütlenme çağrımızı yinelerken iyi bayramlar diliyoruz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive