Burdur’da güvenlik güçlerinin Terör Örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi  ve ülke içinde meydana gelebilecek sansasyonel eylemlerin önlenmesi için yürütülen çalışmalar sürüyor.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Suriye’deki çatışma bölgeleri ile irtibatlı olarak faaliyet gösteren DEAŞ Terör Örgütü mensuplarının tespiti ve yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, Suriye’de bulunduğu süre içerisinde DEAŞ Terör Örgütü içerisinde silahlı olarak faaliyet gösteren Suriye uyruklu A.G isimli (1) şüpheli 15.03.2021 tarihinde Bucak ilçesinde yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheli A.G isimli şahıs tamamlanan adli işlemlerinin ardından 17.03.2021 tarihinde tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildi.

Burdur Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle;

“Güvenlik güçlerimiz tarafından halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik, Terör Örgütlerinin faaliyetlerinin deşifre edilmesi  ve ülke içinde meydana gelebilecek sansasyonel eylemlerin önlenmesi için yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Suriye’deki çatışma bölgeleri ile irtibatlı olarak faaliyet gösteren DEAŞ Terör Örgütü mensuplarının tespiti ve yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, Suriye’de bulunduğu süre içerisinde DEAŞ Terör Örgütü içerisinde silahlı olarak faaliyet gösteren Suriye uyruklu A.G isimli (1) şüpheli 15.03.2021 tarihinde Bucak ilçesinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. 

Şüpheli A.G isimli şahıs tamamlanan adli işlemlerinin ardından 17.03.2021 tarihinde tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.”