EğitimGündemManşetBURDUR’da ‘CUMHURİYET’ coşkusu

7 ay ago

29 Ekim 1923’de ilan edilen Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yıl dönümü etkinlikleri, dün butün yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de çelenk sunma töreniyle başladı. Hatırlanacağı gibi; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet’in 75. yıl dönümü etkinliklerinden bu yana 21 senedir 29 Ekim tarihinden bir gün önce 28 Ekim günü öğleyin saat 13.00’de çelenk sunma programlarıyla resmen başlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri tüm ülke genelinde olduğu gibi Burdur’da da farklı etkinliklerle kutlanıyor.

Yaklaşık bir hafta once Cumhuriyet Spor etkinlikleri ile başlayan kutlamalar çerçevesinde dün Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtına çelenk sunma töreni düzenlendi.Törene Vali Hasan Şıldak, Garnizon Komutanı P. Albay Cenk Baburşah, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Cumhuriyet Baş- savcısı Dr. Özkan Gürdoğan, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Daire Müdürleri, Askeri Erkan, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri, Öğrenmen ve Öğrenciler katıldı.

Törende Burdur Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Burdur Belediyesi çelenkleri Atatürk anıtına sunuldu. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından sona erdi.

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet’in kuruluşunun 96. yıl dönümü kutlamaları bugün şehrimizde sabah saat 09.30’da Vali Hasan Şıl- dak’ın Valilik makamında tebrikleri kabulü ile başlayacak.

Bugün saat 10.00’da ise Cumhuriyet Meydanı’nda bayram kutlama programı ve tören geçişi gerçekleştirilecek.

Bugün akşam saat 19.30’da Öğretmenevi’nde Burdur Valiliği Cumhuriyetin 96. yaşı onuruna resepsiyon verecek.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive