Burdur’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü kutlamaları Cumhuriyet yürüyüşü ve Simge konseri ile başladı.

Burdur’da kutlamalar kapsamında Burdur Belediyesi tarafından Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi.

Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, CHP Burdur Kadın Kolları Başkanı Zinet Gezer, CHP Burdur Gençlik Kolları Başkanı Özgür Özmen ve vatandaşlar katıldı.

Köprübaşı mevkiinden başlayan yürüyüş Özgürlük ve Demokrasi Meydanında sona erdi.

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan kalabalık marşlar eşliğinde yürürken bazı vatandaşlarda evlerinin camlarından ve balkonlarından Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

Cumhuriyet yürüyüşünün ardından Özgürlük ve Demokrasi meydanında Cumhuriyet Bayramı konserleri kapsamında pop müziği sanatçısı Simge sahne aldı.

Binlerce vatandaşın katılım sağladığı konserde Simge, sevilen şarkılarını seslendirdi. Alanı dolduran vatandaşlar Simge’ye ellerindeki Türk bayraklarıyla eşlik etti.

Konser alanındaki vatandaşlara konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, daha sonra Simge’ye hediye takdim etti.

Başkan Ercengiz; “Eğlencemiz bol olsun. Bu güzel alanı dolduran tüm genç kardeşlerimizin alnından öpüyorum. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız, iyi ki bizlerle birliktesiniz. Bayramınız şimdiden kutlu olsun.” dedi.

MUHAMMET FATİH BAŞCI