Burdur Kent Konseyi yürütme kurulu üyelerinin katılımı ile seçimli Çocuk Meclisi genel kurulu yapıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Burdur Kent Konseyi Çocuk Meclisi’ne kayıtlar yapıldı. Daha sonra Çocuk Meclisi’nde görev alacak öğrenciler projelerini anlattılar.

“Çalışmalarımız tamamen gönüllülük esasına dayalı”

Burdur Kent Konseyi Başkanı Orhan Akın konuşmasında; “Burası siyasi bir kuruluş değil. Sizlerle beraber bugün burada bir çocuk meclisi oluşacak. Bu meclis bugün oluşurken Burdur’un ve Türkiye’nin gelecekteki liderleri belki bu çocuklardan çıkacak. Niye? Demokrasiyi biz burada öğreneceğiz. Burayı demokrasinin beşiği olan bir yer olarak algılamanızı isterim. Her okuldan farklı çocuklarımız var. Biz bu farklıları, bu güzellikleri ortadan kaldıracak bir yer olmadığımızı bilmenizi isteriz. 11 tane çalışma grubumuz var. Meclisler var. Büyükleri de biz oraya davet etmek isteriz. Gelecek haftalarda da biz gençlik meclisini burada toplayacağız. Kent Konseyi bu ilin en büyük sivil toplum kuruluşu. Bizim çalışmalarımız tamamen gönüllülük esasına dayalı.” dedi.

Burdur Kent Konseyi Çocuk Meclisi’ne kayıtların yapılmasının ardından genel kurul sona erdi.

Burdur Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri ile Çocuk Meclisi’ne kayıt yaptıran çocuklar ve aileleri günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Muhammet Fatih Başcı