Burdur’da ölü bulunan çoban olayında 3 şüpheli adliyeye getirildi.

Burdur’da dağlık alandaki bir kulübede kalan çoban ölü bulundu, gözaltına alınan 2 kardeşi ve babası jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Burdur Merkeze bağlı Halıcılar köyünde dağlık alandaki bir keçi ağılının yanında bulunan kulübede kalan çoban Cihan K. (44) ölü bulundu. İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekibi, tüfekle vurulan Cihan K'nin hayatını kaybettiğini belirledi. 

yenigün manşet Kopyası - 2024-02-26T142131.003

BABASI VE 2 KARDEŞİ GÖZALTINA ALINDI

Cihan K'nin ağıldaki kardeşi A.K. ile olay sırasında köyde olduğu iddia edilen babası A.K. ve diğer kardeşi F.K. jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Olay yeri inceleme çalışmasının ardından ekipler, şüphelilerin evinde arama yaptı.

"KARDEŞİNİ TÜFEKLE VURULMUŞ HALDE BULDU" İDDİASI

Cihan K. ve kardeşi A.K'nin hayvanlara bakmak için köye yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta dağlık bölgedeki kulübede kaldıkları, su getirmek için ağıldan uzaklaşan A.K'nin döndüğünde kulübede yatan ağabeyi Cihan K'yi tüfekle vurulmuş halde bulduğunu ailesine söylediği iddia edildi.

yenigün manşet Kopyası - 2024-02-26T142149.678

“ŞÜPHELİLER ADLİYEYE GETİRİLDİ”

Cihan K'nin ölümüyle ilgili gözaltına alınan ağıldaki kardeşi A.K. ile olay sırasında köyde olduğu iddia edilen babası A.K. ve diğer kardeşi F.K. jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.