Burdur’da Şirinevler Mahallesi Camisine sabah 07.30 sıralarında gelen hırsız cami şadırvanı ile erkek ve bayan tuvaletindeki 6 musluğu çaldı. 
Şirinevler Mahallesi Camisine bu sabah 07.30’da gelen kimliği belirsiz kişi Cami Şadırvanındaki 3, bayan tuvaletindeki 1 ve erkek tuvaletindeki 2 musluğu çaldıktan sonra kayıplara karıştı.
Öğle namazına geldiğinde durumu farkeden cami imamı Mustafa Yavuz polise haber verdi.
Yaklaşık 15 gün önce de 5 musluğun kimliği bilinmeyen kişiler tarafından söküldüğünü ve bunun üzerine şadırvan ve tuvalete yazıyı astığını söyleyen İmam Yavuz, Şadırvan ve tuvalete astığı yazı ile muslukları çalan hırsıza çağrı yaptı. 
Yavuz mesajında “Cami tuvaleti ve şadırvanında toplamda 5 adet musluğu yerinden söken şahs-ı muhterem, Allah sana akıl, fikir, hidayet nasip etsin kardeşim… Bir daha ihtiyacın olursa Allah için muslukları yerinden sökme! Cami görevlisinden ihtiyacını iste temin edilsin. Yazdıktan sonra ismini ve telefon numarasını yazdı.
Yaklaşık iki hafta öncede şadırvanın musluklarının çalındığını söyleyen Yavuz “Allah razı olsun cemaatimiz muslukların yenisi aldı ve taktık. Her namaza gelişimde musluklar yerinde duruyor mu durmuyor mu diye kontrol ettim. Bugün sabah hem şadırvandan hem de tuvaletten yine musluklar çalınmış. Bu yazıyı astım. İhtiyacı varsa gelsin ben parasını vereyim. Şunların toplam maliyeti ancak 100 lira. Polisler geldi güvenlik kamerası görüntülerine baktılar.” dedi.
Öte yandan cami şadırvanı ve tuvaletlerdeki muslukları çalan hırsız güvenlik kamerasına an be an yansıdı. Burdur Emniyet Müdürlüğü ekipleri hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

-Muhammet Fatih Başcı