Burdur’da, 149 Evler Camii İmamı Fatih Y. (39) dün akşam saatlerinde kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından kalçasından bıçaklandı.

Burdur merkez 149 Evler Camii İmamı Fatih Yavuz dün yatsı namazını kıldırdıktan sonra cami bahçesinde bulunan şadırvanda kalçasından bıçaklandı. Ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne getirilen imam tedavisinin ardından taburcu oldu.

Fatih Yavuz “Dün akşam bir genç yanıma gelerek ailevi sorunları olduğunu söyleyerek yardım istedi. Biz de yardımcı olmak açısından kendisiyle konuştuk. Bugün yatsı namazından sonra aynı genç yanında arkadaşı ile tekrar geldi.  Ben bir kağıda bazı sureler yazmıştım. ‘hocam ne yaptın’ dedi. Tam sure yazılı kağıdı eline verirken bıçakladı.  Kim olduğunu bilmiyorum. Neden yaptığını da bilmiyorum. Sadece isminin Hakan olduğunu biliyorum.” dedi.

Olayı duyarak Burdur Devlet Hastanesi’ne gelen İl Müftüsü Müftüsü Enver Türkmen’de “Ben de olayı duyunca geldim. Gerçekten çok üzüldüm. Biz hocalarımızla, imamlarımızla, müezzinlerimizle halkımızı dini yönden aydınlatmak için gayret gösteriyoruz. Bu tür menfur olayların olmaması gerekir. Diyanet adına, milletimiz adına üzüldük. İnşallah bu tür olaylar tekerrür etmez.” diye konuştu.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri cami imamını bıçaklayan şahıs ve yanındaki kişinin yakalanması için çalışma başlattı.