Burdur’da Aydınlıkevler Mahallesinde bir iş yeri önünden hurda traktör malzemeleri, Özgür Mahallesi Ateşli Sanatlar Çarşısından da (2000) kg civarı hurda metal malzemelerin çalınması ile meydana gelen hırsızlık olaylarının suçlularının tespitine yönelik yapılan çalışmada olayların şüphelisi olarak tespit edilen R.S. isimli şahıs Denizli’de yakalanarak Burdur’a getirildi.

Güvenlik güçleri tarafından Burdur il genelinde huzur ve güven ortamının sağlanmasına yönelik, mal varlığına karşı işlenen suçların önlenmesi, suç/suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Burdur il merkezinde 09-10 Temmuz 2022 tarihlerinde Aydınlıkevler Mahallesinde bir iş yeri önünden hurda traktör malzemelerinin çalınması ile, 17 Temmuz 2022 tarihinde Özgür Mahallesi Ateşli Sanatlar Çarşısında (2000) kg civarı hurda metal malzemelerin çalınması ile meydana gelen hırsızlık olaylarının suçlularının tespitine yönelik çalışma yapıldı.

Meydana gelen olayların şüphelisi olarak (R.S.) isimli şahıs olduğu tespit edilerek yapılan çalışmalar neticesinde Denizli’de yakalanması sağlanarak Burdur’a getirildi. İşlemleri sonrasında Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen R.S’nin soruşturması Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülüyor.