Burdur’da bir ikametin bahçesinden motor çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalanarak Burdur E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz kurumuna teslim edildi.

Güvenlik güçleri tarafından Burdur il genelinde huzur ve güven ortamının sağlanmasına yönelik, mal varlığına karşı işlenen suçların önlenmesi, suç/suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 15.08.2022 günü Aydınlıkevler mahallesinde bir ikametin bahçesinde park halinde bulunan motosikletin çalınması sonucu meydana gelen Hırsızlık olayını gerçekleştiren şahıs/şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalarda, bahse konu motosikletin Burdur’dan Antalya ili istikametine çıkış yaptığı tespit edilmesi üzerine, Antalya ili görevlileri ile yapılan koordineli çalışma neticesinde çalıntı motosiklet üzerinde N.A. isimli şahıs ile birlikte 15.08.2022 günü yakalandı.

Şüpheli N.A. isimli şahıs gözaltına alınarak Burdur’a getirilerek İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince işlemleri yapıldıktan sonra, 16.08.2022 günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz kurumuna teslim edildi.