Burdur 2. Amatör kümede lige kurulduğu sezonda 2’de 2 ile başlayarak dikkat çeken Burdur Gençlerbirliği Spor’da hedef şampiyonluk.

Burdur’un Yassıgüme Köyü’nden kaza 1 yaralı Burdur’un Yassıgüme Köyü’nden kaza 1 yaralı

Burdur 2. Amatör Küme’de heyecan devam ediyor. Bu sene kurulan Burdur’un yeni takımlarından Burdur Gençlerbirliği Spor’da sezona iki de iki ile başlayarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kulüp başkanı Hüseyin Kuruçetin, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Yeni Gün Medya muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya konuşan Kuruçetin şunları söyledi;

“Burdur’umuza yeni bir soluk getirmek ve gençlerimize destek olmak amacıyla bu kulübü kurduk. Burdur’un güzide topçularını bir araya getirdik. Gayet güzel bir ortamımız var. Canla başla mücadele ediyoruz. İnşallah Burdur’da iyi işler başaracağız. Burdur’a faydalı olabilmek için uğraşıyoruz. Hedefimiz kesinlikle şampiyonluk. Aksini düşünmüyoruz. Bu hafta oynayacağımız Karamanlı maçından da iyi bir sonuçla dönersek şampiyonluk için önümüzde çok fazla bir engel kalmayacağını düşünüyoruz. O yüzden Karamanlı maçı bizim için çok önemli. Karamanlı’yı deplasmanda yenmek istiyoruz.”

Burdur Gençlerbirliği Spor, Karamanlıspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanlarla sürdürdü.

Antrenman sonunda Yeni Gün Medya’ya açıklamalarda bulunan teknik direktör Şükrü Buldu ise; “Burdur’da amatör futbolcu olarak başladığım serüveni eski oynadığım takımlarda antrenörlük yaparak sürdürüyorum. Yıllardır hayalini kurduğumuz Burdur Gençlerbirliği Spor’u arkadaşlarımızla birlikte kulübümüzü kurduk. Burdur’da iyi derecede olan futbolcu arkadaşlarımızı aynı çatı altında buluşturduk. Güzel bir giriş yaptık sezona ve güzel bir hava yakaladık. Burdur’a bir takım daha kazandırdığımız için gururluyuz. Hedef belirtmek için henüz çok erken. Hedefimiz büyük ama her şey için çok erken. Bütün takımlara başarılar diliyorum. Bu hafta oynayacağımız karşılaşmada Karamanlıspor iyi transferler yaptı. İyi oynayan kazansın, inşallah sakatlık olmaz ama inşallah kazanırız.”

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI-ÖZEL HABER