Burdur’da Valilik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Burdur Şubesi, İŞKUR Burdur İl Müdürlüğü ve Burdur Engelliler Derneği iş birliği ile Engelsiz İş Atölyesi açıldı.

a4d4f967-3bcd-40db-b584-661a30f01c71

Törende açılış konuşmasını yapan Burdur Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı Asım Gümüş, “Engelli bireylerin toplumda tam olarak yer almaları için gereken desteği sağlamak, engellerin aşılması için çalışmalar yapmak ve engelli bireylerin haklarının korunması için farkındalık yaratmak adına bugün burada İş Atölyemizin açılışı için toplanmış bulunmaktayız. Valilimiz Sayın Türker Öksüz öncülüğünde İŞKUR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Engelliler Derneği iş birliğiyle, hazırlanan protokolle, 30 engellinin çalışacağı atölyemizin hayırlara vesile olmasını cenabı Alllah’tan niyaz ediyor bu projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

144139e2-ba4a-492c-beb9-e11eef078046

“Hayatlarının kolaylaşması çok önemli”

Törende konuşan Burdur Valisi Türker ise şunları söyledi;

“Engelli kardeşlerimiz ve onların aileleriyle olmaktan çok mutlu olduğumu memnun olduğumu ifade etmek istiyorum. Biz engelli kardeşlerimizi elbette toplumumuzun bir parçası olarak görüyoruz onların sorunları ile ihtiyaçları ile ilgilenmek bizim en başta gelen görevlerimizden birisidir. Aslında devletlerin başarısı devletlerin gelişmişliği insana verdikleri değerle anlaşılmaktadır. Bu doğrultu da biz insanların doğuştan sahip oldukları her türlü haklarını kullanmaları onların hiçbir ayrım gözetmeksizin geleceğe güvenle bakmaları, toplumsal yaşama katılabilmeleri, tüm imkanlardan faydalanabilmeleri, hayatlarının kolaylaşması elbette çok önemlidir ve devletlerin bu konuda sorumluluk alması gerekmektedir. Biz de işte bu doğrultuda engelli vatandaşlarımızın eğitim ve istihdam imkanlarını kolaylaştırmak, onların tedavileri, rehabilitasyonları, barınmaları gibi çok medeni insani ihtiyaçlarının karşılanmasını Devletimizin en başta gelen görevi olarak görüyoruz ve bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz.

“Gönüller arasında köprüler kurmayı gönül almayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı benimsemiş bir medeniyetin mensuplarıyız”

Biz aslında gönüller arasında köprüler kurmayı gönül almayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı benimsemiş bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu anlamda milletimiz ile bir arada olma onların ihtiyaçlarını karşılama ve engelli vatandaşlarımızın topluma entegrasyonunu sağlama da bizim en başta gelen görevlerimizdendir. Engelli kardeşlerimizin sorunları için her türlü yasal düzenleme yapılmıştır, bir çok imkandan bir çok düzenlemeden  onlar hem yasal, hem idari düzenlemelerden faydalanıyorlar ama biz bunları tabii ki yeterli görmüyoruz biz engellilerimiz ile aynı hayatı paylaşıyoruz aynı havayı soluyoruz onun için hayatı paylaştığımız engelli kardeşlerimizin toplumumuzla entegre olmaları hayatının kolaylaşması eğitimi ve nihayetinde bu engelsiz iş merkezleri ve atölyeleri gibi merkezlerde istihdam ortamına kavuşmaları bizler için çok önemli inşallah bu merkez onların hayata tutunmaları hayata entegre olmaları için önemli bir işi yerine getirecek. Ben bu merkezin bu konuma getirilmesinde, buradaki düzeninin kurulmasında emeği geçen Vali Yardımcımız başta olmak üzere İŞKUR Müdürlüğümüze, Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Engelliler derneğimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Biz engelli kardeşlerimizin de bundan sonra yanında olmaya devam edeceğiz, onların her türlü sorununu kendi sorunumuz olarak bilip onlara yardım etmeye onların yanında olmaya devam edeceğimizi tekrar ifade etmek istiyorum. Herkese hayırlı olmasını diliyorum, hepinize saygılar sunuyorum.”

57a5c2b7-2abe-4891-b132-3d78ac36c529

Törende AK Parti Burdur Milletvekili Adem Korkmaz ve Vali Yardımcısı Yasin Özcan’da konuşma yaparak açılışı yapılan atölyenin Burdur’a hayırlı olmasını dilediler.

Bucak'ta Ortalık Karıştı: Polis Vatandaş Gerginliği Bucak'ta Ortalık Karıştı: Polis Vatandaş Gerginliği

Konuşmaların ardından programa katılan protokol üyeleri tarafından kurdele kesimi yapılarak iş atölyesi hizmete girdi.

Engelsiz İş Atölyesi açılış törenine Vali Türker Öksüz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Milletvekili Adem Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Mustafa Güder, AK Parti İl Başkanı Mustafa Özboyacı, Burdur Engelliler Derneği Başkanı Asım Gümüş, kurum müdürleri ve çalışanları ile engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

a4f395ff-83e6-4279-a9ea-f3eebd0f9dec231eba96-73dc-4b7e-b794-d82cee831cf37a8fa156-6108-406f-a5bc-22ef61b2fe531ef2d66b-e45d-4494-abc0-ab51d5c201531bd34cb2-1a4c-480c-a339-43018b4d45d6

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI