Meteoroloji'den Uyarı: Fırtına Bekleniyor Meteoroloji'den Uyarı: Fırtına Bekleniyor

Burdur’da kutlanan Türk Mutfağı Haftası etkinliklerinin üçüncü gününde Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan ocaklarda pişirilen 4 bin kişilik Burdur şiş, vatandaşlara ücretsiz ikram edildi. Vatandaşlar Burdur şiş, alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Burdur’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda Burdur’un yöresel ürün ve yemekleri de vatandaşlara ücretsiz bir şekilde ikram ediliyor. 

Etkinliklerin üçüncü gününde meydana kurulan ocaklarda yapılan 4 bin kişilik Burdur şiş, vatandaşlara ikram edildi. Burdur’da yaşayan vatandaşlarda etkinliğe ilgi gösterirken Burdur şiş yiyebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy, “Burdur'un lezzetlerini dünyaya tanıtmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Burdur şiş dağıtımına destek veren lokanta sahibi Yusuf Bahadır Suna da "Burdur şişin kıyması dananın kaburga etinden yapılır. İçinde sadece tuz ve kendi iç yağı olur. Eşsiz doğal tadı ile bu yöreye ait en meşhur, en beğenilen yemeklerdendir" diye konuştu.

Kaynak: MUHAMMET FATİH BAŞCI