GündemManşetBurdur’da bayramda ‘TRAFİK’ ALARMI!

12 ay ago

Geride bıraktığımız Kurban Bayramı boyunca Burdur’da adeta trafik alarmı verildi. Tatil güzergâhları üzerinde yer alan, bayram tatillerinde araç yoğunluğunun iyice arttığı ilimizdeki karayolu bağlantılarında trafik tedbirleri üst düzeyde idi…

Vali Hasan Şıldak, Kurban Bay- ramı tedbirleri kapsamında Burdur Merkez Çevre Yolu Burdur – Antalya Karayolu ve Çavdır İlçesinde Denizli Antalya Karayolu üzerinde bulunan uygulama noktalarını denetledi, araç sürücüleri ile sohbet etti.

Vali Hasan Şıldak, Kurban Bayramı öncesinde ilimizdeki karayollarında bulunan uygulama noktalarını yerinde denetledi. Denetlemeler sırasında İçişleri Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan “Hayatı Korumak İçin Kemerin Ses Getirsin” kampanyası başta olmak üzere yıl içerisinde trafik güvenliği bilincini artırmak amacıyla başlatılan kampanyalarının da sürücülere, yolculara ve çocuklara tanıtımı yapıldı.

Vali Hasan Şıldak’a denetlemeler sırasında İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç ve öğrenciler eşlik etti. Çavdır İlçesi uygulama noktası denetimi sırasında Kaymakam V. Mehmet Alperen Başkapan’da yer aldı.

Uygulama noktalarında durdurulan sürücülere, ehliyet kemeri takmaları, hız kurallarına dikkat etmeleri, araçla seyir halindeyken cep telefonu kullanmamaları ve uzun süreli araç kullanımından kaçınmaları konusunda uyarılarda bulunan Vali Hasan Şıldak, motosikletli sürücülere ayrıca kask takmaları konusunda uyarıda bulundu.

Sürücüler ve yolculara ceviz ezmesi ikramında bulunan, bayramlarını kutlayan Vali Şıldak, uygulama noktasında görevli personele de iyi görevler dileyerek bayramlarını kutladı.

Bütün vatandaşlara ve sürücülere kazasız bir bayram tatili temennisinde bulunan Vali Şıldak, “Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun bütün illerimize göndermiş olduğu talimatlar çerçevesinde trafikteki farkındalığı ve bilinçlendirmeyi artırmak adına insanlarımıza, sürücülerimize yönelik pek çok sürücümüz ile görüştük, burada amacımız kazaların azaltılması, insan hatasından, sürücü hatasından kaynaklı kazaların en aza indirilmesiydi.

Gerek aşırı hız, gerek emniyet kemeri kullanımı, sürüş esnasında cep telefonundan uzak durulması, motosiklet türü araçlarda kesinlikle kask kullanılması, ‘Öncelik hayatın, öncelik yayanın’ sloganıyla yürütülen kampanyanın da gençlerimizde ve yeni nesilde farkındalık oluşturması amacıyla bu çalışmalar sürdürülüyor” dedi.

Bayram tatili süresince il’de trafik ve asayiş tedbirlerinin en üst seviyede alındığını vurgulayan Vali Hasan Şıldak, “Trafikte tavizsiz ve denetlemeye yönelik en iyi şekilde vatandaşlarımızın yanında olacağız. Vatandaşlarımızdan da üst seviyede duyarlılık bekliyoruz. Artık Türkiye’miz modern, her alanda atılımlar yapan ve trafik sorununu aşmaya muktedir olan bir bilinç seviyesine eriştiğini düşünüyoruz. Ancak bunun için topyekün bir mücadelenin devam ettirilmesi gerekiyor. İlimiz genelinde emniyet sorumluluk alanında 25 trafik ekibimiz 142 personeliyle görevi başında olacak, jandarmamız da 15 trafik ekibi 30 personel olmak üzere toplam ilimiz genelinde 40 ekip 172 personelimiz trafik akışı olan güzergahlarda teyakkuz halinde olacak” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive