ÇevreManşetBURDUR’DA BAYRAMDA GÜNDEM; ‘SALDA GÖLÜ’

1 sene ago

Geride bıraktığımız Kurban Bayramı’nda, dokuz günlük uzun tatilde Burdur’da yerel gündemde en öne çıkan konuların başında, yine yoğun ilgi gören Salda Gölü geldi.

MADALYONUN İKİ YÜZÜ;

Artan ziyaretçi sayısı, gelişen turuzm hareketleri olumlu, yüzümüzü güldüren taraf… Çevre kirliliği, alt yapı sorunları ise; madalyonun öbür yüzü olumsuz taraf…

‘Maldivler’ benzetmesiyle son birkaç yıldır büyük bir patlama yapan, herkesin merak ettiği ilimiz Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, bayram boyunca ziyaretçilerin gözde yeri oldu. Salda Gölü, artan bu ilgi kadar, eksiklikleriyle, alt yapı sorunlarıyla da medyada yer alıyor.

Artan ziyaretçi sayısı, Salda’nın güzellikleri kadar, bölgedeki alt yapı sorunları, yaşanan kirlilik de son zamanlarda haberlerde ve sosyal medyada tartışılan bir konu haline geldi. Salda Gölü’ndeki yoğun ilgi kadar alt yapı problemleri de bayram tatilinde gündeme geldi.

DHA, bayram tatilinde özel çalışmasıyla Salda Gölü’nde başta çevre kirliliği olmak üzere alt yapı sorunlarını okurlarıyla paylaştı. Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek’in yaptığı çarpıcı açıklamalar, Burdur kamuoyunda epey tartışılacağa benziyor.

Hürriyet Akdeniz’de Salda Gölü ve çevresinin korunmasının gerekliliğine işaret eden bir haberi manşetten paylaştı. Salim Uzun imzalı haberde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in, Salda’ya ilişkin kaygılarına yer verildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive