GündemİlçeManşetBurdur’da bayram tatilinde, etkin yol tedbirleri sonuç verdi

3 sene ago

Ege, Akdeniz ve İç Anadolu’yu birbirine bağlayan yollar üzerinde bulunan, stratejik konumuyla dikkat çeken Burdur’da şehirler arası trafik akışı bayram tatillerinde daha da yoğunluk kazanır.

Ülkemizin en önemli tatil merkezleri Antalya, Fethiye gibi yerlerin geçiş güzergâhı üzerinde yer alan Burdur’da geride bıraktığımız Ramazan Bayramı süresince Emniyet ve Jandarma ekipleri ilimizde gerekli tedbirleri alarak, trafik kazalarını en aza indirmek, seyahat güvenliğini sağlamak için yoğun çaba sarfettiler.

Burdur Valiliği, dün yaptığı açıklamada bayram tatili boyunca Burdur’da Jandarma ekiplerinin aldığı tedbirleri değerlendirdi. Burdur İl Jandarma Komutanlığınca gece ve gündüz olmak üzere 10 Jandarma Trafik Timi ile 75 trafik uygulaması, 25 Jandarma Asayiş Timi ile 216 asayiş uygulaması yapıldığı, alınan tedbirler kapsamında yaklaşık 300 Jandarma personelinin görev aldığı bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, trafik yoğunluğunun fazla olduğu Antalya, Fethiye, Denizli güzergâhlarında Jandarma Trafik sorumluluk bölgesinde sadece 1 yaralamalı trafik kazasının meydana geldiğini, köy ve ilçe yollarında ise 7 trafik kazası meydana geldiğini açıkladı.

Jandarma’nın bayram trafiği istatistiki bilgilerine de yer verilen bültende dikkat çeken bir veri de, daha önceki bayramlarla yapılan karşılaştırmalar oldu. Burdur genelinde 2015 Ramazan Bayramında kaza miktarı 4, 2016 Ramazan bayramında 3 iken, bu yıl alınan etkili tedbirlerle günlük kaza ortalaması 1,6’ya düştü.

Burdur Valiliği’nin Jandarma’nın yol tedbirleri ile ilgili açıklaması şöyle:

“1. Ramazan Bayramı tatili süresince vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven ortamı içerisinde geçirebilmeleri, ayrıca özellikle turizm bölgelerine güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak, trafik kazalarını en aza indirebilmek maksadıyla, Burdur İl J.K.lığınca gece ve gündüz olmak üzere (10) Jandarma Trafik Timi ile (75) trafik uygulaması, (25) Jandarma Asayiş Timi ile (216) asayiş uygulaması yapılmış ve alınan tedbirler kapsamında yaklaşık (300) Jandarma personeli görevlendirilmiştir.

2.Özellikle trafik yoğunluğunun fazla olduğu Burdur-Antalya, Isparta-Antalya, Burdur-Fethiye, Burdur-Denizli güzergâhlarında alınan hem trafik hem de asayiş tedbirleri kapsamında bu güzergâhlardan Jandarma Trafik sorumluluk bölgesinde sadece (1) yaralamalı trafik kazası meydana gelmiş, köy ve ilçe yollarında ise (7) trafik kazası meydana gelmiştir.

3.2015 yılı Ramazan bayramı döneminde bir güne düşen ortalama kaza miktarı (4) ve 2016 yılı Ramazan Bayramı döneminde bir güne düşen ortalama kaza miktarı (3) iken bu yıl alınan ve görünürlüğün ön planda olduğu etkili tedbirler sonucunda günlük kaza ortalaması (1,6) olarak gerçekleşmiştir.

4.Burdur İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde huzur ortamının sağlanması maksadıyla, vatandaşlarımızın ve kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla toplum destekli kolluk anlayışı ile emniyet ve asayiş hizmetlerine 24 saat esasına göre aralıksız olarak azim ve kararlılık içerisinde devam edilmektedir.”

Kodlama : SadeMedia Interactive