GündemManşetBurdur’da basın camiasının hareketli günü (BASIN BAYRAMI KUTLAMALARI)

7 ay ago

Türk basın tarihinde en özel, sembolik önemi olan günlerden biri olan ‘24 Temmuz Basın Bayramı’,  şehrimizde bir dizi etkinlik ve programlarla kutlandı.

24 Temmuz 1908 tarihinde İkinci Meşrutiyet’in ilanıyla birlikte, gazetelere uygulanan sansürün kaldırılışı, ülkemizde ‘Basın Bayramı, Gazeteciler Günü’ adı altında çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Sansürün kaldırılışının 111’inci yıl dönümü, dün Burdur şehir merkezinde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, basın camiası, ilimizdeki gazeteciler gün boyu programlarda bir araya geldi.

GÜN BOYUNCA
 BİRBİRİ ARDINA BEŞ PROGRAM

24 Temmuz 2019 Çarşamba tarihinde güne İstasyon Park’ta Burdur Belediyesi’nin düzenlediği, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in davetlisi olarak kahvaltılı etkinlik’te buluşan Burdur’daki basın mensupları, öğleyin; İnsuyu’nda bu kez Burdur Valiliği’nce düzenlenen organizasyonda Vali Hasan Şıldak’ın konuğu oldular.

Öğleden sonra ise; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Örgütü gazeteciler için özel bir etkinlik düzenlerken, AK Parti Burdur İl Teşkilatı da Özel İdare Misafirhanesi’nde gazetecilerle ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ programında bir araya geldi.

BURDUR GAZETECİLER CEMİYETİ (BGC) 30 YAŞINDA

Burdur’da  peş peşe gerçekleşen 24 Temmuz Basın Bayramı etkinliklerinin finalini ise; düzenlediği kokteyl ile, ilimizdeki gazetecilerin örgütlü gücü, mesleki kuruluşu Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) gerçekleştirdi.

BGC yönetimi, üyeleri ile, basın mensupları ile buluşmasında, 24 Temmuz’un yanı sıra Burdur Gazeteciler Cemiyeti’nin 30. yıl etkinliklerinin de tanıtımını yaptı.

1989 yılında Burdur Gazeteciler Cemiyeti’ni kuran isimler, görev yapan başkanlar ve Cemiyet üyeleri ile genç gazeteciler, 30. yıl etkinliğinde, yıl sonuna kadar sürecek olan 30. yıl buluşmalarının ilk’inde birlikte olmanın mutluluğunu, keyfini paylaştı.

Kodlama : SadeMedia Interactive