GündemManşetBurdur’da AssiTT Çağrı Merkezi’nin akıbeti ne olacak?

9 ay ago

Burdur şehir merkezinde son günlerin güncel konularından biri olan AssisTT Çağrı Merkezi’nin akıbetinin ne olacağı, bina eksikliği yüzünden kapatılacağı iddiaları karşısında harekete geçen Burdur’un dinamikleri 250 kişilik istihdam katkısı sağlayan bu yatırımın şehrimizde kalması için çaba gösteriyor.

Kuruluşundan bu yana, yıllardır MAKÜ  tarafından şehir yerleşkesinde kendilerine tahsis edilen binada faaliyet gösteren AssisTT Çağrı Merkezi, Denizli-Bozkurt Depremi’nde binanın hasar görmesi ve kendilerine başka bina tahsis edilmediği gerekçesiyle, firma AssisTT Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri Burdur Birimi’ni kapatma kararı aldı.

MAKÜ’nün şehir merkezindeki eski yerleşkesinde hizmet veren AssisTT Çağrı Merkezi’nin deprem endişesi nedeni ile kapatılma kararı üzerine AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, sürece dahil olarak çağrı merkezinin faaliyetlerinin şehrimizde sürmesi için yoğun mesai harcıyor.

Şehrimizde AssisTT Çağrı Merkezi ile gelişmeler hakkında bir açıklama da Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Er- cengiz’den geldi. Başkan Ercengiz, “eğer; sorun sadece yer sıkıntısı ise, yetkililerle görüşerek bu sorunu birlikte giderebiliriz. Burdur Belediyesi’ne ait bir yerde, sizlerin yeniden işinizi yapabilmesi için biz üzerimize düşen vazifeyi en kısa zamanda yapmaya da hazırız” açıklamasında bulundu.

AK Parti Burdur Milletvekili Özçelik’in yaptığı açıklama şöyle:

“Burdur’da Çağrı Merkezi ile Kurban Bayramı öncesi başlayan sürece müdahil olarak, Lokasyonun dondurulmasına karşı görüşmelerde bulunduk.

Geçen haftadan itibaren görüşmelerimize devam ettik. Burdur’a 2014 yılında kazandırdığımız bu merkezin devam etmesi için Assist Genel Müdürümüzle görüşmelerde bulunduk. Valimiz Sayın Hasan Şıldak  ve Rektörümüz Prof. Dr Adem Korkmaz ile Burdur Valilik makamında Asissist’den gelen yetkili müdürle beraber görüşmelerde bulunduk.

Önümüzdeki hafta içerisinde bu konu ile ilgili olumlu neticeye varmak istiyoruz. Assist Genel Müdürlüğüne Burdur olarak Her türlü  talebi karşılayacağımızı ifade ettik. Çalışanların hakları konusunda, aynı kişilerin çalışması görüşmelerinde de bulunduk.”

Başkan Ercengiz’in mesajı

İlimizde 250 kişiyle hizmet veren AssisTT Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri, firma’nın yer tahsis edememesi nedeniyle kapatılacağını öğrenen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, firma yetkililerine yer tahsisi konusunda sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu.

Başkan Ercengiz, AssisTT Çağrı Merkezi Müşteri Hizmetleri’nin Burdur Birimi’nin kapatılacağını büyük bir üzüntüyle öğrendiğini ifade ederek, “çok değerli AssisTT Çağrı Merkezi çalışanı arkadaşlarım.  Geçtiğimiz günlerde, sizlerin işsiz kalacağına dair bir haberi okudum, çok üzüldüm.

Bunun böyle olmaması için, bizler de Burdur Belediyesi olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız.

Eğer; sorun sadece yer sıkıntısı ise, yetkililerle görüşerek bu sorunu birlikte giderebiliriz. Burdur Belediyesi’ne ait bir yerde, sizlerin yeniden işinizi yapabilmesi için biz üzerimize düşen vazifeyi en kısa zamanda yapmaya da hazırız.” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive