Burdur’da 3 katlı bir apartmanın en üst katında çıkan yangında dairenin balkonunda mahsur kalan aynı aileden 3 kişi kurtarıldı.

Konak Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan 3 katlı bir apartmanın en üst katında saat 14.00 sıralarında bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Çıkan yangında evde mahsur kalan 3 aile üyesi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Burdur Merkez Konak Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’ndeki apartmanın en üst katında saat 14.00 sıralarında bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Daireyi kaplayan yoğun dumandan etkilenen aile üyesi 3 kişi balkonda mahsur kaldı. Burdur Belediyesi İtfaiye ekipleri balkonda mahsur kalan aileyi itfaiye merdiveni ile kurtardı. Dumandan etkilenen aile üyelerine ambulansta müdahale edildi.

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Ballak “Yangın ihbarı aldıktan sonra geldiğimiz olay yerinde balkonda 3 kişinin mahsur kaldığını gördük. Alev ve duman arklarından vurmak üzereydi. İlk olarak müdahale ederek onları kurtardık. Kurtardıktan sonra diğer ekiplerimizle birlikte binaya hem içeriden hem dışarıdan müdahale ettik ve yangını kontrol altına aldık. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Kurtarılan vatandaşların herhangi bir hayati tehlikesi yok. Çok şükür sağlıkları iyi. Kendilerine geçmiş olsun diyorum.” dedi.

M. Fatih Başcı