GenelBurdur’da ANLAMLI KAMPANYA

4 sene ago

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği Burdur Şubesi tarafından Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan Asker ve Polislere moral motivasyon için, Burdur’un meşhur damak tadı ceviz ezmesi kampanyası başlatıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda 11 Mayıs 2016 Çarşamba günü stand açan dernek üyeleri bir ay boyunca topladıkları yardımla alacakları ceviz ezmelerini Güneydoğu’da terörle mücadelede görev yapan Asker ve Polislere gönderecekler.

Cumhuriyet Meydanındaki standı ziyaret eden Vali Yardımcısı Ali Uysal kendisinin de 1996 yılında Beytüşşebap 5’inci Jandarma Komando Taburunda bir yıl tim komutanı olarak terörle mücadele ettiğini belirterek “Terörle mücadele eden güvenlik güçlerimize psikolojik olarak destek vermek amacıyla farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan bu kampanyaya destek veriyoruz. Ben de şahsi olarak 5 kg ceviz ezmesi ile kampanyayı başlatıyorum. Allah, Güneydoğu’da görev yapan Asker ve Polisimizin yardımcısı olsun. Büyük mücadele veriyorlar. Türkiye olarak kritik süreçlerden geçiyoruz. Hepimiz elimizden geldiğince destek olmalıyız.” dedi.

Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya’da kampanyaya destek olarak dernek üyelerine teşekkür etti.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’de yapılanın çok onurlu ve şerefli bir iş olduğunu belirterek, Güney doğudaki bu karmaşıklığın biran evvel durdurulması gerektiğini, Belediye olarak da bu kampanyaya destek vereceklerini söyledi.

Dernek Başkanı Esengül Aladağ da Doğu ve Güneydoğu’da terörle mücadele eden Asker ve Polislere moral motivasyon olması için Dernek olarak böyle bir kampanya’yı düzenlediklerini belirterek katkıda bulunanlara teşekkür etti.

ATT Derneği’nin bu etkinliği örnek bir sosyal sorumluluk projesi. Burdur’da diğer derneklerin, sivil toplum kuruluşlarının da bu tür çalışmalar yapması, böyle anlamlı, farklı faaliyetleri çoğaltacak, farkındalık oluşmasına katkı sağlayacak.

Ali KAPAN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive