GündemManşetBURDUR’DA ANLAMLI BULUŞMA (Akif’in torunu Selma Hanım, ‘Cumhurbaşkanlığı Vefa ödülü’ öncesinde Burdur’da idi…)

1 sene ago

Vatan Şairi, Burdur ile özdeşleşen isminin Burdur’da üniversite’de yaşatıldığı Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon Ersoy  17 Aralık 2018 Pazartesi günü şehrimizdeydi…

Türk Ocağı Burdur Şubesi’nin tertiplediği söyleşi ve ödül törenine katılmak üzere 17 Aralık’ta şehrimize gelen Selma Argon’un şehrimizdeki temaslarını anlamlı kılan bir gelişme de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek ödül töreni öncesinde Akif’in torununun Burdur’a gelmesi oldu.

Bilindiği gibi; geçen hafta açıklanan Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nde bu yılki Vefa ödülünün Mehmet Akif Ersoy’a verilmesi kararlaştırıldı. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreni, 19 Aralık 2018 Çarşamba günü Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilecek.

İşte; bu anlamlı ödül töreni öncesinde Akif’in torunu Selma Hanım, Burdur’a geldi. Türk Ocağında- ki söyleşi öncesinde Selma Argon Ersoy, Valiliği de ziyaret ederek Vali Hasan Şıldak ile görüştü.

Selma Argon Ersoy’un Burdur Valiliği ziyaretindeki en güzel karelerden biri de, Valilik girişindeki Akif portresi önünde Vali Şıldak ile Selma Argon’un verdikleri hatıra pozu oldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive